| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Otcovské fejetony: Z vězení do vězení

Koko,
ono je to složitější. Kdyby to odříkání zakusil každý, je to OK. Ale ono to odříkání zakusí hlavně matka. Pro ni je to opravdu často domácí vězení, zatímco partner si žije po svém a ještě brblá v hospodě, že má kouli na noze (viz Takymužovy příspěvky a odpověď Monty). Ženě se po narození dítěte obrátí život vzhůru nohama, často se na spoustu let nemůže nijak jinak realizovat, pomalu jí to leze na mozek a s partnerem si přestává rozumět - každý žijí v jiném světě. Neříkám, že je to tak všude, ale je to často tak. Já po zkušenostech s jednou mateřskou říkám - druhé dítě už ne. Dceru mám moc ráda, prakticky žiju jenom pro ni, ale druhé nechci. Ale je to taky proto, že po narození dítěte se změnilo hodně moje manželství - v negativním slova smyslu a dodnes se to úplně nespravilo. Nechtěla jsem být nesvéprávná onuce a tak jsme se neustále hádali. A to chtěl dítě víc on! Dnes je manžel ze své osmileté slečny unešený, ale do čtyř let se jí prakticky nevšímal a já pro něj byla domácí slepice bez příjmu, přitom si nepřál, abych pracovala.
A v čem byl omezen on? Prý v tom, že MUSEL víc vydělávat. Ale to by jako ctižádostivý workoholik dělal stejně!
Před dítětem jsme si byli rovni a najednou mám být vděčná, že mě živil pár let, abych mohla vypiplat dítě? Dodnes nedělám to, co bych chtěla. Teoreticky jsem spolumajitelka firmy, prakticky nemůžu do ničeho kecat a v případě rozvodu udělá vše pro to, abych šla s holým zadkem, protože prý mám na firmě mnohem menší zásluhy než on. Že kromě práce na mě leží ještě 90% výchovy dítěte, to neocení NIKDO. A nikdo nechce být dobrovolně za neoceňovanou onuci a kouli na noze. Leda sebemrskač a masochista. Dávno jsem věděla, že to tak hodně chlapů cítí a Takymužovy příspěvky mě jen přesvědčily.
Prostě mateřství nemá žádnou společenskou prestiž a o prestiž dnes usiluje každý, neb jsou nám v tom smyslu vymývány mozky. Není to taky v tom?
P.S.: Před pár lety pro změnu rodičovství ve dvaceti bylo "in" a tak se každá hned vdávala a měla děti a prd věděla, co ji čeká. Každý měl děti, aby splnil, co bylo očekáváno a leckdy po nich ani netoužil. Dneska ti, co nechtějí, děti prostě nemají, před pár lety to byla výjimka.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.