| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Otcovské fejetony: Z vězení do vězení

Dnes je úplně jiná doba, spousta věcí je lepších, něco je možná i horší. Je větší nejistota pro lidi, kteří nemají velké příjmy, je problém sehnat byt, pokud ho po někom nezdědíte nebo jeden z partnerů ho nemá, protože ne každý si může koupit byť garsonku za milion.. teď mluvím o Praze, mimo Prahu je to určitě levnější. Jenže když máte v Praze práci, všechny příbuzné, případně rodiče, kteří občas potřebují pomoc, nemůžete se odstěhovat jinam a vykašlat se na ně apod.
Je mnohem lepší nakupování, výběr, i když leccos je hodně drahé. S těmi kočárky - moje dcera se narodila v r. 1974 a tehdy mi kočárek koupila moje matka, stál 950 Kč, já měla před mateřskou dovolenou hrubý příjem 1350 Kč. Takže byl pěkně drahý. Dnes se nám zdají kočárky příšerně drahé za nějakých 8 tisíc, je to hodně, ale tehdy to byl pomalu můj celý plat. Na druhou stranu v té době stál nájem bytu i s plynem a elektřinou nějakých 200 Kč... dneska 20x tolik. Jídlo bylo taky levné, ale nebyl výběr, byly fronty, stála jsem s malými dětmi třeba 40minut frontu v krámě, kde se za pultem ploužili dva unavení prodavači apod.
Dnes se více prosazují mladí schopní vzdělaní lidé, ti průměrnější s nižšími příjmy jsou na tom trochu hůř. Lidé kolem padesátky se třesou, že je propustí z práce, protože pak už nejspíš žádnou nenajdou.
Jo život není peříčko.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.