| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Otcovské fejetony: Z vězení do vězení

Kopretinko,

jsem ráda, že máš ve všem tak průzračně, křišťálově jasno. A že přesně víš, jaký jediný význam je možné přikládat určitému tvrzení.

Mám pocit, že úplně původně tady byla řeč právě o možnosti ovlivnit ty běžné věci a že na "vážné věci člověka" jste to stočili Psychouš a Ty.

Nikdo ze zúčastněných tady nikdy tvrdil, že můžeme ve svém životě ovlivnit naprosto všechno, a byla by hovadina tvrdit, že tomu tak je.

Ale nezlob se na mě, převážnou většinu svého života řešíme přece jen ty "banální" situace, málokomu se stane každý den nějaká tragédie. Ano, máme štěstí, že jsme se narodili v bohatém světě, relativně zdraví, lidem, kteří nás milují... to jsou skutečně věci, za které si nemůžeme činit žádné zásluhy.

I já jsem toho zažila docela dost a ne vždy příjemného. Také si vážím každého úplně obyčejného dne, protože to není žádná samozřejmost a ze dne na den to může být úplně jinak. I mně se v životě staly dobré i špatné věci, které jsem nemohla nijak ovlivnit.

Ještě toho ale kruci přece zbývá spousta, co ovlivnit můžeme.

A pro mne je ta věta ..jaký si to uděláš... něčím, co se nehodí říkat někomu jinému (protože je právě třeba možná v situaci, kterou ovlivnit nemůže), ale kterou je občas dobré říct sami sobě, abychom si uvědomili, že mnohé věci ovlivnit můžeme a že naše spokojenost závisí také na tom, zda se o to pokusíme nebo ne.

Ještě k Tvému příkladu s tou dívkou: nevím, jak jsi přišla na to, že já si myslím, že si za svůj problém může úplně sama, a že ona by to ze mě určitě vycítila. Já si naopak myslím, že měla smůlu a byla do života postavená s velkým handicapem, ve kterém je naprosto nevinně. A že možná (ne URČITĚ, ale MOŽNÁ), kdyby vyhledala odbornou pomoc, by se s tím dalo něco udělat a ona by nebyla odsouzená k tomu celý život si vybírat špatně. Ve Tvém podání to naopak vypadá tak, že když už se nezaviněně do něčeho dostala, tak má smůlu a do smrti se už z toho nemůže vyhrabat, i kdyby se postavila na hlavu. A takovéhle pojetí mi přijde dost kruté, protože v sobě neobsahuje ani jiskřičku naděje. A bez té se občas žije zatraceně těžko.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.