| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Otcovské fejetony: Z vězení do vězení

Psychouši, jsi pěkně nepříjemný. Automaticky předpokládáš, že se "nesnažím", tj. např. nechodím k psychologům, a už dopředu mnou opovrhuješ. Ale pěkně ses přepočítal. Prvního psychologa jsem kontaktovala ještě v těhotenství. Pak znovu, když byl synovi asi rok. Setkala jsem se napoprvé bohužel s ješitným snobem, který mi zatraceně dal najevo, že JEHO si teda nemůže dovolit "každej", jestli chápeš, co chci říct. Jo, pro Tvoji informaci - služby psychologů nejsou pochopitelně zadarmo - tehdy před šesti lety vycházelo pět hodinových sezení na 2,5 tisíce měsíčně (bez konstatování, na jak dlouho; možná trvale?...) No, při mateřské od počátku nejnižší možné (protože jsem byla před těhotenstvím nezaměstnaná, viz odpověď Stáně), a při sotva průměrném platu manžela a s miminkem v péči to prostě nepřicházelo v úvahu. A nepřichází dodnes - dnes by to mohlo být tak odhadem 5, 6 tisíc - a průměr našeho příjmu se ještě snížil o tu mateřskou. --- Naštěstí se mi podařilo sehnat kontakt na rodinnou poradnu, kde se sice orientují na úplně jiné problémy (především partnerské vztahy, viz nevěry, rozvody ap.), ale přece jen byli ochotni se mnou zabývat, takže jsem tam několik let pravidelně docházela, a taky jsem prošla skupinovou terapií apod. (Ta je naštěstí zdarma:-))), ale taky je mi blbý tam pak chodit, když mě zrovna nic netíží až tak extrémně.) Chodím pravidelně k psychiatrovi - to už jsem tu psala, že beru prášky proti depresi (samozřejmě z důvodu zdravotní potřeby, a ne jen tak pro okrasu), k psychologovi zajdu jen zcela výjimečně, protože - co si budeme povídat - už nebylo moc co řešit. Milý Psychouši, Ty si myslíš, že někoho kdovíjak zajímá, že jsem přecitlivělá? Nevěř tolik našemu zdravotnictví; ono kolem ne úplně nejzdravějších lidí se začne "něco dít", až když jde fakt do tuhýho (a to žel platí i v jiných oblastech, ne jen u psychologie:-((( ) Taky už jsem si vyslechla od jedné velmi sympatické psychiatričky (tentokrát když měl psychosomatické potíže syn), že "jsem moc rozmazlená", když jako pořád vyhledávám péči psychologů, a že se mám už konečně osamostatnit a odvážit se sama žít!!!
Takže - i ve Tvém náhledu se jaksi připosnažuji, ale asi ty možnosti jsou úplně jiné, než jak si to Ty představuješ.
M.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.