| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Otcovské fejetony: Z vězení do vězení

Tak, holky, všechny, pardon, možná jsem trochu moc prudila:-))))
Samozřejmě že kdyby si syn SÁM HRÁL co miminko, že bych ho nechala. Ale on prostě byl nespokojený, brečel a tak. Samozřejmě že když se sám zabavil, že jsem letěla něco udělat (pokud jsem se tedy nenechala strhnout k pozorování, co dělá, neb mě to prostě nadchýňalo:-))), ale takových chvil bylo minimum.
Jinak pochopitelně když byl větší, tak jsem se snažila to směrovat trochu jinam. To, že jsem "nedělala" domácí práce s ním, bylo taky o té mé nešťastné citlivosti - prostě se nezvládám soustředit na dvě věci najednou (škrabat brambory a ještě si povídat s dítětem a hlídat jeho aktivity (byl do 5 let velmi živý, pak se trochu zklidnil)). Samozřejmě co je větší, už není na žádném piedestalu a musí "zapadnout" do rodiny, tj. musí nás třeba s manžou nechat povídat (i když měl taky období, že žárlil, teď už je zase rozumnější). Ale to souvisí s MÝM vývojovým mezistupněm, kdy jsem právě chodila do té poradny a šrotila v hlavičce. Takže někdy kolem tří let se NĚCO ve mně zlomilo a já (konečně:o))) pochopila nějaké souvislosti; ono by to bylo dost složité na vysvětlování a to není účelem. Každopádně se můj postoj úplně změnil, ale samozřejmě to mělo souvislost i s mojí matkou. (Mám na mysli princip, že když jsem se jako "dospělé dítě" nedokázala zbavit vlivu matky a nedokázala jsem se "prát za svá práva" před ní, tak jsem to logicky nemohla umět ani u svého dítěte. Vidím v tom přímou souvislost - ve chvíli, kdy jsem se zbavila "zbožnění" své matky (nebo jak to nazvat), a dokázala jsem jí do očí říct Ne tohle dělat nebudeš, tak jsem pak k témuž dozrála i u dítěte.)
Samozřejmě připouštím, že jsme měli syna od narození vychovávat asi o špetku jinak (jak, to samozřejmě netuším, tedy - nevím, co by dělal on, kdybych postupovala jinak), a že teď "sklízíme" plody v podobě zvětšených problémů (ovšem nikdo nemůže vyloučit, že stejné problémy by byly, i kdybych postupovala jinak). Ale o těchhle věcech jsem před početím syna neměla ani tušení, prostě jsem si myslela, že jsem dospělá, normálně zralá žena, takže jsme počali dítko a pak tu výchovu NĚJAK dělali.
Samozřejmě že teď už nelítám a nesháním synovi zábavu (naopak, jemu převelice vyhovuje řídit si, co dělá) - ale to zase neznamená, že nevyhledáváme příležitosti, jak si jako rodina UŽÍT - divadlo, výlety ap. dle možností. Teď je syn víc "orašplováván" a tlačen do větší pokory, odpovědnosti, zodpovědnosti vůči druhým atd atd (ne že bych to do 3 let nedělala, ale dělala jsem to jinak).
Ale stále je u mě na prvním místě - tj. když má problémy, snažím se je řešit jak nejlíp dovedu, i za cenu obětí.
Jo, s těmi oběťmi. Já to dělám z přesvědčení, že je to tak správné. To, že jsem to tu zdůraznila, je proto, že mě Stáňa naštvala (:-))) ). Skutečně si nemyslím, že bych ještě teď syna rozmazlovala. Ovšem - jestli je pohoda ve škole rozmazlení, tak ho teda rozmazluju, no:o)))
Samozřejmě že jestli se obětuju, tak za prvé - po synovi požaduji na oplátku jen to, aby se choval "jako slušný chlapec", tj. ve zkratce aby nikomu neubližoval, nebyl zlý, a plnil své povinnosti, a pokud toto nějak dodrží, tak ode mě neuslyší jediný slovíčko výčitek (doufám:-))) ), za druhý - zase si to vynahradím jinak, abych nezahořkla, třeba jsem si před rokem dopřála Bornovy Tři mušketýry za šest stovek (přesto, že jsem nezaměstnaná:-))) ).
S tou prací - jasně, bude se na tom pracovat, ale zatím se z toho pořád nemůžu vzpamatovat. Jo, v knihovně našeho kraj. města mě nepřijali, budu to zítra zkoušet v jiném městě a jiné knihovně, pak taky mám posílat žádost (pardon, teď už je to "motivační dopis") na knihovnici Památkového ústavu a tak.
Jéžiš, a teď se mi asi ztratil ten příspěvek. Některá podotkla, že je komické, jak generalizuju hned v zápětí, co za to sprdnu Stáňu. Jo, tak to máš pravdu, asi se mi vzteky zatemnil na chvíli mozek:-)))) Pardon, já to tak nemyslela, že bych Vás chtěla urážet, to zas ne...
M.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.