| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Otcovské fejetony: Z vězení do vězení

Plně souhlasím se Stáňou: Pokud jsem dělala doma cokoliv, dítě (děti moc nepíši, neboť vzhledem k věkovému odstupu máme v podstatě dva jedináčky ) si podle věku leželo v postýlce - hrálo v ohrádce - hrálo si na zemi. Máme velikou kuchyň, takže jsem měla postýlku "spací", kde mimi spalo a postýlku "hrací" v kuchyni. Časem tam byla ohrádka - je větší - a ještě později jsem do dveří mezi kuchyní a dětským pokojem dala díl rozebrané ohrádky (kvůli bezpečnosti mrněte) a v kuchyni jsem mohla vařit, žehlit, pracovat na PC a holky mně viděly, slyšely,...... Většinou jsem je po pravdě jakoby nezajímala (ale vím, že ať si hrály sebevíce zaujatě, neustále slyšely co se tu děje či povídá - když byly větší, často po nějaké době zopakovaly něco, co v kuchyni bylo řečeno v době, kdy jsem si mohla myslet, že jsou zaujaté hrou - jó, malý hrnky s velkýma ušima!).
Jejich jistota že "máma je vždy poruce" byla taková, že se nepotřebovaly neustále na mně věšet. Holky byly a jsou docela nezávislé osůbky. Jistě, jiná situace je, když je mimísek či dítko nemocné (viz Milada), ale pokud to není z tohoto důvodu, myslím si, že je fakt lepší zapojit děti do běžného provozu, protože přizpůsbovat veškerý život dítěti znamená rezignovat na ostatní život - na práci, manželství, přátelství, koníčky či lásku. A není dobře věšet život na jeden hřebíček.....

Jen tak cvičně: budu-li mít více dětí, jak mohu každému plně vyhovět, když bude mít každé třeba v jeden okamžik odlišný názor, co se má TEĎ dělat?

Nebo: jak zamezím intenzivní žárlivosti staršího dítěte, když se mi narodí druhé a já mu budu chtít být neustále "k dispozici".

Nebo do třetice: co budu dělat, až dítě (děti) budou větší a můj zájem je bude spíše obtěžovat. Budu taková ta maminka, která se věší na syna ještě ve třiceti, kdy má vlastní rodinu? Protože moje manželství, koníčky, lásku i přátelství jsem dávno pohřbila - obětovala jsem je na "oltář svatého mteřství". A teď mohu jen chodit a vykládat, jak jsem se dětem obětovala a ony jsou tak nevděčné......

Ne, musím se dětem věnovat, dát jim, co potřebují, ale dát také sobě či manželovi (manželství), co potřebujeme. Protože intenziví péče o děti trvá deset, patnáct či dvacet let, ale pak mají děti právo na svůj život a stejně tak my, rodiče máme před sebou třeba ještě třicet či čtyřicet let života - a musíme ho žít naplno, jinak z nás budou nesnesitelní a všem okolo sebe život znepříjemňující otravové......

Simča

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.