| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Otcovské fejetony: Z vězení do vězení

(Jinak Lenko, Tobě se taky podařilo moje slova překroutit, ani asi netušíš, jak. Takže moje poznámka o fantazii měla říct asi tolik - Hele, o svýho syna se nebojím tolik, jak jsi to pochopila, taky z něj mám radost. Vůbec jsem nikoho nechtěla ranit, ani se nad nikoho povyšovat, takže "tvrdost" doslovného výkladu měl smailík shodit do oblasti ironie vůči sama sobě, vůči mé výchově, případně i vůči učitelkám, které mi už párkrát nasadily brouka do hlavy. --- To, že tady popisuju svý boje sama se sebou, jestli ho dobře vychovávám, není projevem toho, že nenechám syna "žít" - ten o těch bojích většinou ani neví, anebo (doufám) neví, že se moje případné starosti týkají jeho. --- Z většiny diskuzí tady jsem si vzala nějaká poučení - proč myslíš, že sem asi tak lezu? Vždyť mi tak trochu nahrazujete kamarádky - před svými kamarádkami se tak stydím, jak jsem neschopná, že bych jim v životě nemohla říct třeba ani "Chodím k psychiatrovi pro prášky", takže si s nima nemám vlastně ani o čem povídat. Kromě toho nejlepší moje kamarádka se vdala do Ameriky... --- Jo, a taky upřímně doufám, že žádným postrachem snach nebudu - mám zářný vzor ve své matce, takže se vynasnažím, abych neprudila, neboť vím moc dobře, jak hnusný to je. Koneckonců - budou to eventuálně dospělí jedinci, takže pokud nebudou loupit, vraždit a provádět bankovní podvody, tak hodlám ani neceknout, budou dospělí, svéprávní, tak ať se postarají:-))) Ale dokud není syn dostatečně samostatný, odpovědný a zralý (netvrď mi, že v sedmi letech dítě může být tak zkušené a zralé, jako třeba v 18 nebo v 25 letech), tak za něj nesu odpovědnost a holt se musím snažit já, to k dětem prostě patří. Tedy - zas aby to někdo nepřekroutil - odpovědnost, kterou syn unese, mu laskavě přenechávám, poňoukám ho k odpovědnosti a samostatnému myšlení, ale pokud vidím, že se chová "nedospěle", pak ho prostě nějak usměrňuju. Usměrňování, pokud vím, zakazuje jedině liberální výchova, moderní dlouhá desetiletí v Americe, ale svět od ní ustupuje, protože lidé začínají chápat, že nedávat dětem žádné hranice není zrovna ideální. --- Takže Lenko, myslím, že až tak ztracenej případ nejsem. Koneckonců už jsem ptáčkovi synáčkovi nadhodila, že mi má klidně připomenout, když se nebudu chovat zrovna nejlíp v době, kdy bude dospělý:-))) )
M.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.