| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Otcovské fejetony: Z vězení do vězení

Už mě docela nudí ty modely "mladá dynamická kariéristka" a "unavená utahaná matka". Pořád mi není úplně jasné, proč by mělo být nějakým morálním kreditem "mít děti", když je nechci nebo se na to necítím nebo je mít nemohu. Každý má přece jiný žebříček hodnot.
A už vůbec nechápu to neustálé strašení a vžité představy "až budeš mít děti, tak už si nic neužiješ ..." Pitomost, děti za to nemohou! Někdo prožije s dětmi plnohodnotný život, dokáže studovat, pracovat i se bavit a někdo sedí doma za pecí a vymlouvá se na děti.
Pro mě jsou děti opravdovým naplněním života, ale to neznamená, že už nedělám nic jiného. Stejně tak je potřeba přehodnotit role v rodině. Pořád narážím na oblíbené "žena hospodyně a matka hlídá rodinný krb", "muž nosí peníze a dře se do úmoru". Tenhle model dnes rozhodně neobstojí a i když dost párů ho špatně snáší, myslí si, že "tak to musí být". Nemusí!

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.