| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Starý pes a nové kousky aneb "Je čas naučit se žít normálně!"

Bingo, Sosane. :o)
Z tohoto úhlu pohledu bych nebyla na mateřství zralá nikdy. Nejde o to, že bych nedokázala vydělat peníze, zavolat doktora nebo v krajním případě odvézt někam dítě autem (které nemám - ale řidičák kupodivu ano). Nedokážu ovšem vychovávat dítě tak, aby později nemělo problémy ve "většinově smýšlející" společnosti. Nemohu mu říkat, že musí za všech okolností poslouchat paní učitelku, protože si velmi dobře pamatuji, jak pokrytecké a nespravedlivé byly učitelky mého dětství. Nemůžu mu vyhrožovat tím, že mu urazím pazoury, pokud sáhne na marjánku, protože jsem si tou zkušeností prošla sama. Řekněme, že jsem takový zastydlý hippík, to bude pro přirovnání asi nejvhodnější. Jenže on bude konfrontován s úplně jinou společností. Hodně proto uvažuji o domácí výuce, mnohé by to vyřešilo, ale má to i své stinné stránky... které momentálně nechci rozebírat, tahle debata o tom není.
Vy jste to popsal přesně. Lidé, kteří se stanou rodiči, začnou být najednou hrozně zodpovědní a zapomenou na to, že kdysi - a poměrně nedávno - byli také dětmi. Vystupují z pozice autority, nikoli staršího kamaráda. Já autoritou být nedokážu a ani nechci. Nemyslím si, že by to byla nějak zvlášť potřebná role.
Na manžela bych zrovna moc nespoléhala, je možná o něco méně dětina, leč jinak dosti nepraktický kavárenský intelektuál, který nemá ani ten řidičák. :o)
O své diagnóze - ačkoli, co je to diagnóza, vezmeme-li do úvahy, že psychiatrie není ani v nejmenším exaktní věda a staví pouze na dohadech - možná pohovořím v nějakém dalším článku... na závěr už jen o těch slepicích. Možná jste uvědomělejší a tolerantnější než já, ale mne tohle slovo automaticky napadne, jakmile potkám některou ze svých kamarádek/známých, se kterou se dříve dalo hovořit o - dejme tomu - čínské astrologii a teď mluví už jen o tom, kolik váží její dítě a kolikrát denně chodí na velkou stranu.
Nemyslím si totiž, že mateřstvím by se měl mozek scvrknout na sušenou švestičku a jeho místo zastoupit pouze citoslovce a nadšené komentáře ala "co hezkého zase naše robátko provedlo".
Asi tak. :o)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.