| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Zkratka, která nevede NIKAM

Pokusím se tady shrnout svůj názor na plácání. Mému dítěti jsou dva roky, takže se nemohu a nechci z vlastní zkušenosti vyjadřovat k dětem starším.

Občasné plácnutí v tomto věku NEPOVAŽUJI za naprosto nic negativního, co bych chtěla ve výchově odbourat, a nemám problém s tím, že ho občas použiju. Když to není potřeba, tím líp. Vedle toho se snažím vysvětlovat, proč něco chci nebo nechci, ale často je samotné vysvětlení prostě mimo hranice chápání dítka a plácnutí beru jako důrazné upozornění, že toto OPRAVDU ne.

Ty americké návody na to, jak správně děti bít, a prodej plácacích prkýnek považuji za úchylárnu a zvrácenost, která by se vyjímala tak v sado-maso salónu, ale ve vztahu k dítěti mi to přijde fakt jako prasárna, navíc se sexuálním podtextem. Fuj. Na druhou stranu zákony typu že kdo plácne dítě na ulici, půjde do vězení, považuji také za nebezpečný extrém. Je moc dobře, že existují zákony proti SKUTEČNÉMU týrání dětí, ale uzákonit něco, co rodičům bere možnost dítě potrestat, ale zároveň je nezbavuje odpovědnosti za jeho výchovu, mi silně zavání totalitou.

Trestání ve vzteku "že mám rudo před očima" stejně tak jako s naprosto chladnou hlavou se mi taky nelíbí.

Jinak souhlasím se článkem v tom, že by se člověk měl hlavně zamyslet sám nad sebou, jestli jeho pokyny je dítě na daném stupni vývoje SCHOPNO splnit, a chtít po něm jen to, co je v dané situaci realistické. A taky, že by příkazů a zákazů mělo být co nejmíň a měly by se omezit na to, co považujeme za skutečně důležité.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.