| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Zkratka, která nevede NIKAM

ale přesto mi to nedá. Kdo četl ví, že jsem byla plácačka, ale snažím se a chci být neplácačka. Je to zčásti i zásluhou příspěvků ZuziP. Někde psala, že když je pro někoho nepřípustné uhodit dítě např. do věku 4 let /protože je malé/ a pak od puberty nahoru /protože je téměř dospělé/, proč tedy plácat v tom mezidobí. I její příspěvky mě donutily o tom přemýšlet. Protože mám děti ve všech těchto věkových kategoriích, proč jsem schopna se domluvit s tím nejmenším a také s pubescentem, ale proč mám občas plácnout svého sedmiletého syna/že to jinak nejde?/. Proč u svých dvou dětí dokážu najít jiné metody, ale u mého prostředního dítěte ne? Proč dokážu bez problémů neplácnout své 2 děti a prostředního občas ano? I teď o víkendu jsem měla nervy na pochodu /všechny 3 děti přišly se svou troškou do mlýna - asi byl špatný tlak/ a vydržela jsem.
Nesmějí si dovolit víc než dřív, styl výchovy je stále stejný /jen bez plácnutí/. Vím, že některým už vadí články ZuziP, ale i díky její neústupnosti jsem začala o tom všem přemýšlet. Také jsem předtím zoufale obhajovala svůj přístup v tom, že někdy je plácnutí to nejlepší řešení, že dítě přece netýrám a že ho mám ráda.
Jasně, že všechny, co jsme tady, své děti milujeme a fyz. netýráme. Ale možná by to chtělo o příspěvcích ZuziP více popřemýšlet. Není potřeba zákon, aby jakékoli plácnutí dítěte bylo trestné. Nebo aby tzv. neplácání znamenalo to, že dítě si může dovolit cokoli. Jen při vysvětlování svým dětem chodím občas okolo. Přímo jdu u své nejstarší dcery - myslím, že to chápe. U nejmladšího to jinak než nepřímo nejde a u svého sedmiletého syna volím metody od každého trochu.
Jsem za své děti zodpovědná, ale to neznamená, že jen můj názor je ten nejlepší a že děti mají právo na své rozhodnutí v době, kdy budou dospělí. Své povinnosti si musí plnit, ale mají určité možnosti výběru /podle věku/.
Uvidíme, jak se to časem vyvine. Ale vím jistě, že pokud vydržím /a já určitě vydržím/ být neplácačka, nikdy neřeknu "měla jsem je víc řezat". Určitě neplatí to, že nejlépe vychovaní jsou ti, kteří zažili plácání a naopak. Kéž by to bylo tak jednoduché.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.