| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Starý pes a nové kousky aneb "Je čas naučit se žít normálně!"


Ahoj Sosane,

mluvíš mi z duše.Je mi 23, jsem vdaná a teď už i těhotná.Strašně se těším a miluju povídání s rodiči o tom,co jsem dělala,když jsem byla malá nebo probírání se v obchodě hračkami pro děti.Já už se na ty debaty strašně těším. Připadá mi právě všední bavit se o práci a už i teď pociťuji,že moje kamarádky žijí v jiném světě,protože ještě studují VŠ a mají prostě jiné zájmy.Žijí bezstarostně a mají jiné hodnoty a zatím i jiný pohled na svět než já - pracující. Je fakt,že já byla za dob studií stejná.Řeší třeba ještě diskotéky,což už je pro mě prostě typ zábavy,která mě neláká.

Zato s mamčou a tchýní to je labůžo mluvit o miminkách a takových těch praktických věcech jak co vyprat a co komu chutná a kdy vyzkoušíme novou buchtu atd.Prostě každá ženská je jiná.A já bych spíš tíhla a chtěla se bavit s tou mamčou "slepicí" ,protože já se za pár měsíců budu hrdě hlásit do "hejna"(:o)

Já jsem také celkem dost let studovala a "budování kariéry" už mám dost,protože biologické hodiny byly prostě silnější(:o).Teď už mile ráda přenechám budování kariéry jen na manželovi a budu si to pořádně užívat,protože tyhle krásné chvíle-těhotenství a pak se starat o mimčo už se nevrátí.

Připadá mi také přirozené bavit se o dětech a starostech s nimi.Vždyť je to smysl života-celoživotní radost i starost.To by tak přeci mělo být.Ještě jsem neviděla mámu,která když potká kamarádku tak se baví 3 hodiny o módě,kam se půjdou bavit a kam pojedou na dovču a pak jen tak mimochodem dodá "našemu Pepíčkovi byl včera 1 rok" a rozloučí se.Spíš tohle by mi přišlo divné.

Ale vůbec Monty její názor neberu.Prostě každá mamka je jiná. Vidím to i u svých kámošek. Záleží také jak je každá vychovaná a z jakého je rodiného prostředí. Naše mamča je také taková jako já-na prvním místě rodina a kolem ní se všechno točí.Jsme také na sebe dost fixované,což nevím jestli je dobře nebo špatně,prostě je to tak(:o)

Článek Monty je mi sympatický a také budu ráda s děckem blbnout,ale všeho s mírou.

Je to také obrovská zodpovědnost,kterou si také uvědomuji a občas mám obavy, zda všechno zvládnu.Dítěti bych chtěla být hlavně rodičem,který umí naslouchat,ale také autoritou,která mu vytyčí mantinely a bude mu uporou.Chtěla bych ho připravit na podle mého názoru dost drsný život, ne jen s ním blbnout a hrát si s ním.Myslím,že být spíš přítelem nemusí být pro dítě dobré.

V podstatě se vším,co psal Sosan souhlasím,akorát to neumím tak dobře napsat.

Mějte se

Sofie

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.