| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Podruhé těhotná - Porod

Díky za reakci. Nechci aby to vyznělo tak,ž e se na to upínám, ale faktem je, že při těch odách na Vrchlabí si tady holt připadám divně. To že mám doma dvě zlata si uvědomuju, protože naše dítka jsou fakt milionová. Dneska je jim téměř 10 měsíců a myslím, že vývojově jsou na tom aspoň zatím lépe než kolik jejich vrstevníků. Jsou čiloučtí, miloučtí, krásně rostou, komunikují. Na mém porodu mě hlavně štvalo to, že jsem celé těhotenství prožila v klidu a pohodě, bez jakéhokoliv ležení, chodila jsem si do práce, pracovala na zahradě a spíše trpěla nadměrnou aktivitou. A pak tohle.Taky mě bylo z okolí naznačováno, že jsem spíš zářná vyjímka a jak to tak zatím vidím, tak jsem skutečně měla s těhotenstvím obrovské štěstí. A to i v tom, že jsem rodila přesně na termín. Jde jen o to, že když už budu konkrétní, tak při mých dotazech při návštěvách porodnice, které si vyžádal můj gynekolog (CTG), jsem se pokaždé na něco ptala Mudr. Korbelářové a setkala jsem se spíš s odpověďmi typu,že si dělám zbytečné starosti, že by mi nějak extra odpovídala, a že by u toho byla milá o tom bych si mohla nechat jen zdát a to jsem tam jezdila už 4 týdny před porodem od konce 8. měsíce. Zpětně jsem pak o tom přemýšlela a mám pocit, že jsem jí holt nepadla do oka. Dodnes s přítelem doma replikujeme její věty i styl jakým to říkala. Pobavilo mě i to, že když jsem třeba konstatovala, že až budem doma a děti budou spinkat v kočárku na čerstvém vzduchu tak se ledacos srovná, bylo mi řečeno, že "dítě má být u maminky, že...". Já chápu, že v porodnici ve Vrchlabí propagují šátky na nošení dětí, ale představa jak se například vleču na nákup u nás ve vesnici něco přez půl kilometru, na krku dva šátky s pětikilovými dětmi, nebo i většími, na zádech ruksak s nákupem.... fakt to asi ne. A další a další, že.....:-)) Naše dítka tedy byla postaru v kočárku, zcela nemoderně, ale myslím, že jim to prospělo a při tom jak po obědě spali, zřejmě ani maminku nepostrádali. Nevím, ale naši nás taky pořád netahali na těle, nebyli s námi pořád doma (tenkrát to ani moc nešlo), a nezdá se mi, že bych došla úhony.... nebo, že by to na mě bylo tak vidět??? :-)) Každopádně i v předchozím příspěvku, který jsi četla, jsem jasně napsala, že Vrchlabí je podle mě skvělá porodnice, a když narazíš na dobrou směnu tak vyjímečná, všechny dětské sestry, až na jednu, byly jak andílci, vůbec ty starší, ta jejich neskutečná trpělivost. Ovšem myslím si, že to asi nebude jediná porodnice, kde se takhle chovájí k ženám, a kde umožňují přirozené porody. Pravdou je to, že ve Vrchlabí rodí jedině přirozeně (na císaře se tam nejezdí, jak mi bylo sděleno, ještě před tím, než mi ho udělali). Moje veškeré kamarádky tady z okolí například rodily v Jilemnici a nemůžou si to vynachválit.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.