| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Uvztekané dítě

Kdyz jsem po dlouhe dobe zabrousila na tyto stranky, byla jsem nadsena tim, ze nejen ja mam doma maleho vzteklouna, s kterym nevim co pocit. Procitala jsem prispevky a reakce ostatnich, ale nejvetsi radu mi dal clanek psychologa zde na tomto serveru. Tykal se kursu, ktere probihaji v Nemecku a ktere uci rodice, jak se dusledne chovat a jak zvladnout sve deti. I pouhe precteni clanku stacilo - zacala jsem to praktikovat a mam nyni pomerne slusne ovladatelne ditko, ktere chape, ze se klidne muze jit za dvere dobrovolne vyjecet (soucast domluvy - chces li jecet, jdi si do jine mistnosti, nejsme povinni TOHLE poslouchat), ale sveho stejne v zadnem pripade nedosahne. Zakladni je DUSLEDNOST. Rozhodne se nenechat zahnat ditetem do kouta. Je jen otazkou dni, kdy ditko pochopi, co od nej chcete a zacne upravovat sve jednani. Je to sice narocne a obcas tezke i pro matku. Zrovna vcera byla vystraha za dalsi zlobeni ve smyslu ze nebude pred spanim pohadka. Syn zlobil dal - a nebyla pohadka. Nepomohlo ze sedel v posteli a prosil, ani andelske usmevy. V klidu jsem si k nemu sedla, vysvetlila mu, proc pohadka nebude a ze pokud bude hodny zitra, pak se pohadky docka. Verte, ze to bylo moc tezke nepodlehnout - ale prave to odpusteni jeho predchozi jednani by se v horsim vratilo... A v tomhle to je. Nejen hrozit (pockej co ti udelam...pockej jak te placnu... ja ti to seberu...) ale predevsim tyto hrozby pri nekolikerem neposlechnuti DODRZET. Ve valne vetsine neni vubec potreba na dite vztahnout ruku. No - nevim jestli je nase dite ve svych 2a1/4 letech tak inteligentni, ale z rozmrzeleho vzteklouna se pri tomto vedeni (!!!) stalo za necely tyden pomerne poslusne a mnohem mnohem hodnejsi dite. Rozhodne to stoji za pokus. Rodicum malych vzteklounu preji hodne zdaru a uspechu - a verte ze to lze zvladnout...
Jana

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.