| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Jak se rodí nadstandardně

Milado, takto v podstatě se rozumíme. A já už jsem myslela že jen si děláš legrace. O tom to tady jde – není to moc příjemný celkový přístup a chce to změnu. Dokud ženy si neřeknou co by potřebovaly, a dokud o tom se nebude mluvit do kola a do kola a do kola tak se to zůstane u toho smutného „tak to tady prostě chodí a jinak se nedokážu představit.“ Já jsem přesvědčená, že fanatické boje za jediný přístup nikam nevedou. Ne že nefandila bych porodům doma nebo bez lékařských zásahů, ale není to pro každou. Ženy rodí pořád starší a pro hodně z nich do zůstane nedosažitelným přáním. Dokonce ne každá to musí také chtít. Ale je smutno, že o tom většinovým odborníkům odkázaným zbytku se tolik nemluví. Všechny diskuse o vylepšení porodnictví si zhroutí na nechutné hádky, kdo je lepší matka. Všichni maminky, když usilují o své psychické pohodli svým vlastním způsobem se starají hlavně o své miminko. Hodně z nás v šestinedělí přišlo nato, jak úzce jsme miminkem propojení. Když mám zlý sen, se probudí s křikem i ono. Když jsem sebejistá, je klidné i ono. A když rodíme, není na sálu nikdo, kdo by o miminko myslel více než my. Jen aby nám bylo dopřáno o ním v klidu myslet, a abychom nemuseli do porodnici si balit vidlí a výbor národního povstání (to myslím jako metaforu psychického stavu), aby na nás nikdo v chvíli nepozornosti nespáchal nic takového, co nás rozbrečí i po pěti letech.
Bohužel zdravotnici se tváří, jak by o tom neměli páru. Je smutné, v případě průšvihu, od nich uslyšíme ty nejkrutější výroky, - mohla jsi zato sama že jsi vybrala blbě – pozor pozor alternativky!!!
Jsou samozřejmě ženy silné, které nad necitlivosti standardních postupu dokážou se povznést duchem, jsou takové, co v bolestech se dokážou i bránit. Takovým z srdce gratulují. Ale musí se pořád do kola mluvit o porodnictví i z perspektivy citlivky. Proto že takové existují a není jích málo.
Prostě se bavíme nejenom o tom jak a proč je to tak jak to je, ale i proto že chceme změnu!

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.