| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Jak se rodí nadstandardně

Lucko, cizinkou podepsala jsem si abych se nedočkala výčitek kvůli gramatickým chybám – mam dost práci a párkrát číst po sebe svoje příspěvky chybí mi čas. A c cizím jazyce to vše je těžší. Z které zemí pocházím, to neprozradím, proto že chci utajit svou identitu. Rozkecala jsem si tady o dost intimních věcech a moc nás tady po Brně nepobíhá. Řeknu jen tolik, že z jedné středoevropské. Vlastně od svých brzkých dvacátých letech ve své zemí nežijí a vracím se jenom na kratší období. Studovně nebo pracovně dlouhodobě žila jsem ještě v 5 zemích ve střední a v západní Evropě, takže identita „cizinky“ mi zcela vyhovuje a sedí:-))). Ta informace může posloužit také pro opravení dojmu že jsem možná nějaká psychický labilní že tak všem nespokojená. V různých zemích i kulturách adaptují si docela rychle a z jistým úspěchem, a na to, jak asi víš, člověk potřebuje hodně pozitivního přístupu a jisté sociální inteligenci.
Porovnání dělat nebudu, protože to by nebylo fér. Moje zkušenosti s doktory by odpovídali tomu komickému punktu 2), který někde (jestli jsi četla naší diskusi, tak vzpomínáš) popsala Milada. Chodila jsem k doktorům, které už znali moje rodiče, měla jsem spoustu příbuzných mezi doktory, takže láskyplnější a odpovědnější přístup zcela jistě vyplíval z toho. Liberálnější zákony tykající se zdravotnictví vyhovují mému vkusu více než ty české, ale fakt nemůžu porovnávat, protože znám současné poměry jen z doslechu a z velmi vzácných osobních zkušenosti.
Proč mám potíže s doktory? Přečti si svou radu: „optám se známých“. Člověk, který si nastěhuje do nového města, přece nemá jich tolik na začátku... Moje kolegové a pak i kamarádi jsou skoro sami muži, a to z větší části bezdětní, tak s doporučením gynekologa či pediatra mi moc nepomůžou:-))). Proto mi ta neprůhlednost a lži v reklamních materiálech tolik vadí a chybí mi častější zařízení, kde by peníze nahradili známých. Ani neformální kulturu úplatků, jako kulturní outsider, neznám :-))). Všimla jsem si že důchodkyní tady nosí doktorům kávu. To by mi fakt bylo trapně, nevěděla bych co tím chci říct. A také by mne zajímalo, co člověk děla s 2 kg kávy každý den:-))). Vyměňují doktory, ptám se už početnějších známých, ale, jak to vidím, asi budu ještě hledat tak 15 let, jak Xantipa, anebo dokud odcestují někam jinam a začnu to znova:-)))..
No a do diskusi jsem si zapojila kvůli tomu, že mi Petrův příběh a způsob jakým ho popsala velice dojal a hodně mi naštvaly některé reakce ze zdravotnického prostředí na něj. Dotknout se národních citů někoho neměla jsem záměr. Jinak brouzdám po Rodině a čtu podobné články abych pochopila z jakých důvodů táto sféra se tady mění tak pomalu a abych si vyrovnala z vlastními zkušenosti. .

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.