Ano, vidím, že v zásadě máme stejné názory, šlo jen o nedorozumění. Je zajímavé, jak jsi přišla na příklad, že neřešíš, kdyby na Tvůj dům spadlo dopravní letadlo. Přijde mi to zvláštní, protože na tuto skutečnost můžeš kromě jiného připojistit svůj dům v rámci běžné pojistky. Jen by mě zajímalo, jak Tě tento příklad napadl. Jsi pojišťovák?
Zatím jsem se nesetkala s někým, kdo byl přímo ve válce /třeba jako Tvůj děda/. Mě zase vyprávěla babička, že v padesátých letech museli dobrovolně povinně odvádět mléko od svých krav. Říkala mi, že určili schválně množství nadojeného mléka a odvody na krávu tak vysoké /oproti družtvu/, aby je donutili dobrovolně tam vstoupit. A protože to nebylo možné splnit, chodili k nim na razie. Museli s dědou vybudovat skrýš, protože ač zemědělci, neměli dát dětem co jíst, když jim všechno sebrali. Když jim sebrali koně, nezbylo, než tam vstoupit. Tady např. ze strany dědy a babičky nebylo možné bránit se násilím s ohledem na následky.
Proč to píšu? Proto, že jak jsem psala dříve, je potřeba rozlišovat, kdy ke své obraně použít násilí a kdy to nelze.
Nicméně, je mi jedno, na které pořady necháváš syna koukat. Ale přesto si myslím, že kocour Tom, Spidemann, Úžasňákovi apod. z dětí násilníky neudělají. A navíc si myslím, že do určitého věku syna můžeš zajistit kontrolu nad tím, co sleduje v televizi. Ale pak se Ti to stejně vymkne. Podívá se prostě u kamarádů, třeba potají a to mi přijde horší. Myslím, že je lepší je nechat dívat a pak s nimi o tom mluvit /nemyslím nechat je dívat na všechno, to jistě chápeš/.
Předchozí