| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Být, či nebýt vegetariánem?

Neda mi neprispiet do tejto diskusie, pretoze som sa velmi dobre pobavila a opat som sa utvrdila v tom, ze vsetko je v ludoch. Ludia sme rozny, s roznymi nazormi, na stravovanie nevynimajuc. Tak teda v prvom rade Sosan mi pripada ako zakomplexovany clovek, ktory si nie je isty sam sebou a svojimi nazormi.Bola som priam sokovana niektorymi jeho vyrokmi.Ale co uz. My sme vegetariani spolu s manzelom uz 8 rokov ( z etickych,zdravotnych,dovodov a hlavne preto, ze nam maso nejako prestalo chutit) a nas syn, ktory ma teraz rok a pol este maso nejedol. Neberiem vegetarianstvo "o zivot", a tiez sa nesnazim nikoho presvedcovat aby sa stal vegetarianom. Rodina to pochopila, ked sme u rodicov na navsteve, varia bezmasite jedla a hovoria, ze im taky "odlahceny" vikend pride celkom vhod. Viem , ze by malemu nikdy nedali to co nechcem, ani mne "za chrptom". Jednoducho nas toleruju. A o tom to vsetko je, o tolerancii. Neznasam ludi, ktori sa snazia presvedcit inych, ze prave ten ich nazor je najlepsi. Ak sa nas syn v buducnosti rozhodne pre inu cestu, nebudem mu v tom branit, ale budem ho tolerovat.
Tiez chcem zareagovat na nazor, ze vegetarianska strava je nudna.....ano, pokial ju pripravuju nudni ludia. Ja osbne som neni nejaka super kucharka, ale varim z laskov, pre ludi, ktorych milujem....a vraj je to na tej strave poznat.Urcite treba mat aj vedomosti, aby strava nebola jednotvarna, a dostatocne vyvazena.Ale pri troche snahy a vynaliezavosti sa to da lahko zvladnut.
Len pre poriadok, synovi davame pravidelne kontrolovat krvny obraz a ma vsetky hodnosty v poriadku. Energia mu nechyba - chodi od 9 mesiacov, v roku a pol krasne rozprava - sklada vety a vie par slov po anglicky. Mozno je na tom kus pravdy, ze ked sa telo zaobera travenim tazkej potravy, niekde tu energiu musi ubrat. A ked je strava lahsia, ma dost energie na ine veci :-)))
Ja len tolko.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.