| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku O babičce rozmazlovací

Náš problém s babičkou je trochu jiný. O rozmazlování nejde - malému jsou jednak 4 měsíce a hlavně, myslím si, že moje výchova bude a je natolik benevolentní, že mu nebude dovoleno pouze to, co by ho ohrožovalo na životě...
Tchýně je v pohodě, zaplať pánbůh, ale moje máti (a její máti, čili prababička, když je u toho) má jednu hrozivou utkvělou představu a nenechá si ji vymluvit. Popíšu vám to na konkrétním případě:
7. května t.r., 18:30. Přijíždí babička. Vítám jí ve dveřích s mrňousem v náručí.
"Ježíši kriste! To dítě je úplně nahý!"
"Ano, mami, je nahý, protože je vedro. Momentálně překračujeme teplotní rekord za posledních 200 let."
"Chudinka malej, vždyť mu musí bejt zima!!!"
"ZIMA??? TEĎ??? Vždyť je venku tak třicet!!!"
"To bych chtěla vidět, těch třicet, je tam s bídou šestnáct! Okamžitě mu obleč to bodýčko, co jsem mu přinesla, a PONOŽKY!!!"
"Mami, vždyť mu bude horko..."
"Žádný horko mu nebude." A oblíká přes mé protesty Stáníkovi bodýčko (aspoň že bez rukávů) a poměrně TEPLÉ ponožky.
Koupání. Voda je samozřejmě "hrozně studená". Samozřejmě že není, na dětském teploměru rtuť jasně ukazuje "WARM", ale to není argument.
Spaní. Uspávám dítě. Náhle si matka vzpomene, že mu nechala ty ponožky, které mu po koupání samozřejmě znova oblíkla. Sundavá mu je a tím ho budí. Místo aby ho nechala ležet, aby zase usnul, bere ho do náručí, houpá; když se jdu osprchovat do koupelny, strčí ho mezitím do postýlky a jezdí s ním po pokoji. Vyndávám dítě z postýlky, je chudák tak vystresovaný, že usíná v 11 večer, zatímco normálně je tak do devíti ťuhýk.
Fakt nevím, co s mámou... tchýně se sice diví, když jí řeknu, že se nebude máčet dudlík do medu, protože je med alergen, ale respektuje to. Moje máti s tou zimou prostě nedá pokoj (to vožení a houpání jí dejme tomu odpustím, vetšinou vidí Stáníka jen přes den, v noci ho má na starosti zřídka - bydlí skoro 100 km od nás). Ale to věčné otravování, ty nesmysly jako "on škytá, protože je mu zima", "on je hyperaktivní, protože je mu zima a chce se zahřát", to mě už vážně leze na nervy. Nevíte někdo, jak mám babičce vysvětlit, že má obsedantní neurózu???

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.