| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku O babičce rozmazlovací

Dobrý den paní Radko,
to, co píšete je možné, ale u desetiletého dítěte a ne u tříletého. Sama chodím do školy, takže si můj syn užije babiček více než dost. Nebo spíš jedné prababičky (mé babičky) a jedné babičky (mé maminky). Dítě horko těžko učíte na nočník a co udělá babička? Lupne děcku plínu. To samé s hrnkem. Dítě učíte pít s hrnku a babička mu strčí flašku. A na otázku proč? Vám babička odpoví protože se jí flaška líbí víc. To, že se z flašky dětem kazí zuby mi připadá docela v důsledku stejné jako běhání pod auto. Takové malé dítě prostě potřebuje řád a disciplínu a zvláště například ve spaní, jak vy píšete. Můj syn přes den už nespí a večer chodí spát ve 23:30 a vstává v 8:00. To třeba moje maminka nedokáže pochopit. Strčí si ho do postele v devět hodin a strašně se diví, že kluk nechce spát. Říkám jí, že kluk už od malička nesnáší spát zakrytý. Ona ho chodí celou noc zakrývat a diví se, že se kluk budí a ona je pak unavená a nezvládá to hlídání. Prostě z mého pohledu babičky nemají být od toho, aby přidávali rodičům práci = rozmazlovaly děti, ale od toho, aby rodičům pomohli = dodržovaly řád, který je pro takto malé děti naprosto nezbytný. Ano, většina maminek se diví našemu "spacímu" řádu. Ano, je to problém pro mě, že kluk chodí tak pozdě spát, ale jsem šťastná, že celou noc spí a že je tak spokojený. Do toho poslouchám ještě názory další generace - prababičky. Například když horko těžko odstříkáte mlíko, uděláte teda raději ještě Sunar do zásoby, přijdete domů a on je vypitý ten Sunar a ne to odstříkané mlíko. A proč? Protože za dob prababičky jejími slovy to bylo "hovnovert" a tak to v jejích názorech i zůstane. No prostě holky, buďte rády, co babičky nepotřebujete. Zezačátku jsem byla moc ráda, vlastně jsem ráda pořád, že je mám, ale prostě mi občas (skoro furt) lezou na nervy. Nejraději bych se rozpůlila a hlídala si dítě sama. Bez babiček bych školu nemohla dělat, takže za to jsem jim vděčná, ale za rozmazlování ne (no, ono to ani není úplně přesné slovo, můj syn je ode mě rozmazlený dost, spíš bych to nazvala nedůsledností).
Co nejmenší potřebu babiček přeje Ivana

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.