| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Podruhé těhotná - šestinedělí

Ahoj Sylvie!

Tak som sa začítala do ďalšej časti denníčku a musím priznať, že taký záver som nečakala. Celkom by ma zaujímalo, v akej situácii tie manželove vety padli – pri hádke alebo len tak ako konštatovanie? Nechcem ich nijako zľahčovať, pretože sú veľmi zraňujúce, ale ak to bol „len“ útok pri hádke, tak by som to ešte tak tragicky nebrala. Sama som párkrát v hádke použila aj obdržala od druhého podpásovku, ktorej cieľom bolo ublížiť a hoci to dlhšie bolelo, nakoniec sa všetko urovnalo.

Ak je však pravda to, čo píšeš o postupnom odcudzovaní sa, tak súhlasím s Vladanom, že tie vety v skutočnosti nevyjadruje problém, ktorý medzi vami nastal. Buď je v tom bohužiaľ niekto tretí alebo máte klasickú manželskú krízu. Z toho, čo si o sebe poprezrádzala na Rodine, je zrejmé, že sa skutočne máte čo obracať: dve detičky pomerne skoro po sebe, bývanie v nedostatočne veľkom byte (sama žijem v podobne veľkom a to len s jedným dieťaťom, takže viem, čo to je), plánovaná rekonštrukcia a prevádzkovanie penziónu v Krkonošiach, manželova firma, ktorá vzhľadom na ročné obdobie má asi momentálne najviac práce, celá účtovná agenda vykonávaná v Tvojej réžii atď. Nečudo, že ste asi obaja preťažení. Nechcem nijako obhajovať Tvojho manžela, ale nemôžem ho hneď ani odsúdiť, pretože poznám len pohľad z Tvojej strany. Asi som veľký optimista, ale ja osobne si myslím, že ak v tom nie je manželova nová „osudová“ láska, tak je to naozaj len kríza, ktorú nakoniec prekonáte. Nechce sa mi veriť, že ľudia, ktorí spolu toľko zažili, dobrodružne precestovali, dobrovoľne splodili dve deti, spolu sa zúčastnili na ich narodení, žartovali o treťom dieťati atď., sa len tak zrazu rozídu. Asi ste sa postupom času odcudzili, pretože ste mali málo času len sami na seba a teraz budete musieť znovu nájsť to, čo si na sebe vážite a obdivujete. Myslím, že tvoj muž si má čo vážiť.
Čudujem sa, že ako veriaci človek dokáže tak ľahko uvažovať o rozchode. My tu asi len ťažko vypátrame, čo je skutočná príčina jeho správania, takže to budeš musieť skúsiť z neho vytiahnuť Ty. Mňa napadla len taká úplne bláznivá myšlienka, preto ju ber s rezervou – nemá on nejakú krízu z toho, že aj druhé dieťa, ktoré si porodila, je dievčatko? Viem, že to znie bláznivo, ale niektorí muži sú tak fixovaní na to, aby mali syna, že dokážu byť poriadne nepríjemní. Berú to ako svoje a manželkino zlyhanie. No, to zrejme nebude ten pravý dôvod, lebo to by sa jeho správanie skôr prenášalo na deti.

Prajem ti veľa síl a drž sa.

Z.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.