| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Podruhé těhotná - šestinedělí

Ahoj Sylvie,
se zájmem jsem si přečetla Tvůj článek a nejvíce mne šokovalo to,co tebe.Já prožila něco podobného,sice ve slabším odvaru,ale i tak to bolelo.Sice to nebylo v šestinedělí(v něm by mne to asi moc hodně vykolejilo),ale několik měsíců po 2.porodu a i tak mne to šokovalo hodně.Bylo léto,já v opalovačkách na naší, cizím očím skryté zahradě,(bohužel v dvojdílných,které se zrovna nevyjímaly na mém "poporodním" těle).Manžel,když mne v tomto oblečení shlédl,tak utrousil:převleč se nebo se mi zhnusíš!(jo vadila mu nevzhlednost náprsenky).Podotýkám,že nepadlo ani slovo o rozchodu,ale byla jsem jeho slovy hodně šokovaná a zaštípne to i teď,po několika letech.Já si myslela,jak může někdo milující toto říct milovanému člověku?!?!No,vydejchala jsem to (a spadalo to i do období prvních "krizových" let manželství).Asi je to fakt v "cimbálovitosti" mužů,že jejich cit pro takt není moc vyvinutý.A mají tu smůlu,že volí ta nejblbější slova v nejnevhodnější dobu.Jejich škoda-ztrácejí tak desítky v postupu do dalšího kola ;o)
S tou ochladlostí po porodu to taky znám a jsem přesvědčena ,že to zažívá hodně žen (ty si toho buď všimnou nebo ne,někdo to přechází mávnutím ruky,někdo to omlouvá oboustrannou únavou,jiné-citlivější to trápí atp.).Vím,že jsme to s manželem probírali a on mi sdělil,že je v tom období pro něj moje tělo jaksi "zapovězené",že má pocit,že přednostně musí patřit dítěti - k výživě,konejšení a tak.Ale upravilo se to :o)
Věřím,že u tvého manžela (stejně jako u mého)to byl jen hloupý úlet slov z nevymáchaných úst.Možná si po nějaké době uvědomí (já v to doufám),že to teda přepískl.Rozhodně to chce,jak už tady někdo přede mnou napsal - mluvit,mluvit,mluvit - o pocitech negativních,o strachu,trápení,ale taky o pozitivních (těšení se na něco společného),radostných a veselých, i kdyby to mělo být o letním počasí.Přeji hodně sil!Věřím,že to zvládneš,působíš ,jako silná osobnost.Sebevědomí po porodu je hodně otřeseno únavou a neatraktivností těla,ale je jen otázkou času,kdy zase začneme "sbírat body".
Přeji všem maminkám,aby ten čas byl co nejkratší!

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.