| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku O babičce rozmazlovací

Heleno,
nemohu se udržet a musím ti něco napsat, když jsi to ještě nepoznala/nezažila. Ano, některé děti skutečně jsou takřka nezvládnutelné. Můj malý Kuba je toho zářným příkladem, jeho výchova či spíš alespoň udržení v nějakých normálních mezích - to je každodenní boj.
Každé dítě je jiné, a jestli je Tvoje holčička hodná, milá a "vychovaná", můžeš si gratulovat k tomu, že máš veliké štěstí. Ale ono u těch živějších dětí nejde o nevychovanost, jsou hyperaktivní, nedokážou se ovládnout. Třeba by i chtěly být hodné, ale nějak je to nenechá být v klidu. Co s klukem, který vymotá pásku z kazety, ty mu to pětkrát vysvětlíš že nesmí. A po 3 minutách vidíš, že to jde dělat znovu. A to je stálý kolotoč. Jednu "zakázanou" věc dělat přestane a k jiné se chystá. Doslova. Já to třeba řeším tak, že ho ječícího vzteky a kopajícího odnesu do jeho pokoje na měkkou matraci, kterou tam má na zemi na válení. Tam ho položím, řeknu že se může vrátit až se uklidní a odejdu. Ječí a ječí, za pět minut se zklidní a přijde. A po dalších 10 minutách zase začne dělat něco podobně "pikantního". Třeba začne posouvat monitorem počítače po stole, nebo stiskne reset (a přiběhne pro mě, abych si vychutnala ten scandisk, který to na mě vyplivne), případně leze po nábytku skoro ke stropu.
To není průřez týdenními aktivitami, to je ukázka co tropil právě dneska. Když prší a není moc kam ho vzít na vyřádění ven, je opravdu jen stěží zvládnutelný. A já tedy žádnou babičku po ruce nemám, obě bydlí tak 2 hodiny (jedna z nich ještě víc) od nás. Muž má 2 zaměstnání a domů chodí v půl osmé večer. 90% věcí v domácnosti a prakticky 99% všeho kolem Kuby je na mě. A tak klidně tvrdím, že moje dítě je skoro denně hyperaktivní a velmi často NEZVLÁDNUTELNÉ. Ale to není stížnost na mého zlatého broučka, jen bych ráda, abys přijmula fakt, že ne každé dítě je klidné a poslušné. A že třeba jen tím, že musím oškrábat brambory k obědu == nemůžu na Kubu chvilku dohlížet == riskuji že z bytu bude během okamžiku kůlnička na dříví. Buď ráda že máš dcerku v klidu - a za označení "nezvladatelný" raději kritizuj jen velice velice opatrně.
Jana

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.