| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku O babičce rozmazlovací

Ahoj Milado,
s těmi dětmi to je někdy těžké. Ale nejhorší na tom je, že třeba u Kuby vím, že si za to z nějakého toho procenta možná můžu i sama. Protože on má období kdy je hodnější a pak ty horší dny. No a samozřejmě když je poměrně hodný, tak i věc, kterou provede, přejdu mnohem lépe. Domluvím mu, vysvětluju..."trestám" mírněji (než mu tu hračku vezmu - pokud vůbec , tak mu dám šanci třeba 5-krát aby s ní přestal házet a tak) i když vím, že pokud neposlechne napotřetí, už je nejvyšší čas zasáhnout. Prostě se mi nechce být na něj pořád "drsná".
A tak se střídají období poměrně klidná - kdy si pamatuje co může a co ne - a pak ta bouřlivější, kdy moje hranice testuje. Teď třeba se k tomu přidal poslední rostoucí 20.zub, tak ho trochu i chápu, ale člověk se alespoň mírnému podráždění nevyhne.
A s tou únavností to naprosto sedí - čím je utahanější, tím je otravnější a neposlušnější. Ale naštěstí stačí vytáhnout knížku, začít číst pohádku a za pár minut spinká...
Ale jinak je Kuba poměrně šikovný, dost si toho pamatuje. I když mluvení - to je horší. Tedy donedávna neříkal skoro nic, teď už pěkných pár slov umí. Bohužel jsou to málo "normální" běžná slova :-(((. Jedno z nejoblíbenějších a pěkně artikulovaných je "enter" :-))). Aspoň že "r" umí moc hezky... Už taky umí "notebook", "anténa"...(Milada ví proč - to to wifi :-)))). Jo a samozřejmě "Oggy" - jeho oblíbená postavička a proto i moje ikonka... Pastelky ho baví občas - včera aspoň došel k názoru, že propiska je skvělá na dloubání do radia :-))) ale už maloval i do skříně. Jak tady kdysi padlo - jak je doma ticho, je to podezřelejší než jakýkoli rámus.
Ale zatím to beru spíš jako to bouřlivější období mezi 2. a 3. rokem, když to začalo (cca v lednu) tak jsem netušila co se s ním děje a přečíst si, že tím projde spousta dětí mi moc pomohlo. Jak jsem byla ráda, když první na titulní straně tou dobou byl článek "Uvztekané dítě" - zpětně díky, Kláro, to bylo přesné....
Jana

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.