| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku S kočárkem ve městě – o zvycích a lidech

Pavlo,
mě tedy taky není 70 let a na rozdíl od tebe a tvých známých mí přátelé, kteří kouří (a je jich většina), nehodlají přestat kvůli tomu, že je to nezdravý... když už, tak že to leze do peněz. :o)
Mě to přijde trochu zvláštní logika - já samozřejmě VÍM a myslím si, že to ví každý kuřák, že kouření není zrovna nejzdravější zábava, ale kdybych měla dělat jen to, co je zdravý, tak nemůžu ani dýchat. :o)
Ono je to skutečně hodně o davový hysterii. Třeba nedávno jsem se bavila s jedním starším kolegou, velmi vzdělaným a inteligentním člověkem, který mi citoval nějakou studii o tom, jak je nezdravý sportovat, protože se tím tělo daleko víc opotřebovává, než když nesportuješ. :o) Já myslím, že to je věc každýho člověka, co bude nebo nebude dělat, je to o jeho rozhodnutí a jeho prioritách. Nemůžu přece celý život strávit čtením všemožných studií o škodlivosti tohohle a támhletoho, jen abych nedej Bože neudělal něco proti svému zdraví. :o) Já osobně třeba nechápu lidi, kteří pijou Coca colu, choděj jíst k McDonaldovi nebo se cpou tučným vepřovým, protože to zas já shledávám nezdravým (a ono to samozřejmě JE nezdravý), ale je to proboha JEJICH věc a JEJICH zdraví.
Pokud jde o škodlivost pasivního kouření, to už jsem tu taky x krát psala. Nepopírám, že je to nezdravé - jenže zatím nebylo (pokud vím) jednoznačně prokázáno, že všichni (nebo i jen většina) nekuřáků umírá na rakovinu plic díky kuřákům. Škodlivé zplodiny neprodukují JEN kuřáci. A - což jsem tu taky zmiňovala - podle výzkumu podniknutého tuším v Bruselu byla v INTERIÉRU osobních aut naměřená TROJNÁSOBNÁ hodnota škodlivin než v zahulené knajpě.
Prostě mi to připadá jako jeden ze zbytečných honů na čarodějnice. Kuřáci nemůžou za všechno zlo světa. :o)
Mmch já třeba nejsem na kouření fyzicky závislá, i když kouřím nějakých 16 let, plus mínus. Když jsem přišla do jiného stavu, přestala jsem ze dne na den kouřit, a to jsem kouřila 30 - 40 SILNÝCH cigaret denně. Když jsem třeba nemocná nebo někde, kde se nekouří, tak kouřit NEMUSÍM. To není o tom, že bych nemohla přestat. Můžu, ale nechci. :o)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.