| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Podruhé těhotná - šestinedělí

Safra Sylvie,
to jsou mi věci, že nestačím zírat. Tak on tu není od toho, aby nahrazoval jesle? A dětem by platil hlídání? Hele, co kdyby ti platil za hlídání dětí (24 hodin denně 7 dní v týdnu, pěkně podle sazby, kterou jste platili té paní na hlídání x 2 - děti jsou přeci dvě, ne?). Myslím, že bys měla po starostech - finančních i jiných :-)))
Ale vážně. Myslím, že teď je nejdůležitější, abys vzala ROZUM do hrsti. Rozum, nikoliv CIT. Verunka se bez táty obejde a Lada ho stejně skoro nezná. Neutápěj se v lítostech nad věcma, s kterejma nic nenaděláš - nepřemýšlej nad tím, jestli ho miluješ a jestli to bude pro Verunku těžký - to je luxus, který si teď nemůžeš dovolit.
Začni s věcmi, které tady radily holky - měj v pořádku doklady, i důkazy o tom, kolik peněz kam šlo, kolik vydělává (sorry, ale pochybuju, že mu soud sníží alimenty jen proto, že on chudák musí peníze investovat do budoucí firmy - penzionu). Zkus is najít nějakého právníka (určitě existují nějaké organizace, které BEZPLATNĚ poradí ženám v tvé situaci), a začni jednat. Rozmysli si, co potřebuješ nejdřív - nejspíš asi střechu nad hlavou - a řeš střechu nad hlavou (jestli prodáte penzion, nebo byt, nebo cokoliv jiného, abyste mohli mít oddělené bydlení). Až budeš mít střechu nad hlavou řeš další věci - třeba peníze, alimenty, péči o děti, rozvod atd. Neříkám, že to musí být v tomhle pořadí, to si musíš rozmyslet ty sama, ale myslím, že právě to oddělené bydlení by vám velmi prospělo.
Neutápěj se v lítostech a sebelítostech, teď potřebuješ energii na jiné věci. Zkus přemýšlení o citech "odložit" na dobu, kdy si to (lítost, city) budeš moct dovolit. Když se dostatečně přehlušíš přemýšlením o praktických problémech života, bude ti trochu líp. Hlavně - jsi moudrá ženská, máš přehled, takže uvidíš, že to zvládneš. Že vymyslíš řešení, že se časem vaše situace (tím myslím tvoje a tvých dětí) vyvrbí, že to nebude ve finále tak zlé, jak to vypadá teď (nezapomeň, že ženský jsou báječný na tvorbu "katastrofických scénářů" - a na katastrofické scénáře je vždycky čas).
Osobně bych řekla, že tě teď čeká velmi těžký rok, ale ženská (a máma obzvlášť) vydrží víc než člověk.

Tvůj muž - no přiznám se, že je to na mě dost silný kafe. Snad to raději ani nebudu komentovat. Ale taky se mi stalo jednou v životě, že jsem najednou koukala, vedle koho jsem to celá léta žila a že jsem ho vlastně vůbec neznala. Nejhorší pocit byl, že JÁ jsem se vlastně za to styděla. Za sebe. Přitom stydět by se měl on. No, to že on je takový nebo makový, to je jeho problém. S tebou to má společné jen to, že s tím musíš ještě pár měsíců nakládat - ale rozhodně nemusíš přistoupit na žádné jeho úlety.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.