U vaření na plynu nejdříve ohřejete hrnec a od hrnce potravinu v něm, často pokud nemícháte s obsahem, se jídlo dole připálí. V mikrovlnce ohříváte jídlo v celém objemu (tedy od povrchu dovnitř) a pravděpodobnost připálení je menší. Zvýšení teploty pokrmu je vlastně rozhýbání molekul, u vaření na plynu nejdříve rozhýbete molekuly hrnce a od nich se rozhýbou molekuly potraviny. U vaření v mikrovlnce nejdříve rozhýbete molekuly vody a od nich se rozhýbou molekuly okolní potraviny. Funguje to za předpokladu, že potravina obsahuje vodu. Takže ve své podstatě, oba druhy ohřevu dělají s potravinou to samé, jen se to líší v tom, co dřív ohřejete jestli potravinu nebo nádobu. Jinak ať si každý používá, co mu vyhovuje a čemu víc věří, je to jeho právo volby.
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.