S textem souhlasím na základě svých osobních zkušeností. Mám jen jednu výhradu. Byla bych opatrná na to rozpouštění homeopatik ve vodě. Může to pozměnít charakter léku. Lepší je malému miminku rozdrtit kuličky na lžičce, příp. keramické třecí misce.
Co se týká léčebných metod homeopatie X alopatie, tak se domnívám, že rodiče běžné potíže svých dětí zvládnou sami (případně po absolvování kurzu homeopatie pro rodiče). U malých dětí bych ale vždy konzultovala jejich akutní stav s pediatrem.
Alopatická a homeopatická léčba může běžet i současně. Zvlášť pak u stavů, kdy je nemoc již v chronickém stádiu (např. různé ekzémy, astma) a alopatie příliš nezabírá.
Také je důležité, o jakou nemoc jde. U prasklého slepého střeva nebo otevřené zlomeniny nebudou výhradně homeopatika asi to pravé ořechové.
Homeopatická léčba také není výměna atb. za homeopatika, která budeme užívat opakovaně. Pokud by se takto užívala, může dojít k homeopatickému potlačení celého problému.
To, že někomu homeopatická léčba nezbrala, neznamená, že nefunguje. Spíš bych to přičítala špatně, resp. nevhodně zvolenému léku. Vždyť na takovou rýmu jich je alespoň 10. Navíc, když se neustále mění její charakter (vodnatá, svědí, přestane svědit, zežloutne, v noci otoky sliznic...), je nutné měnit i jednotlivé léky. Třeba v takové Coryzalii jich je tuším obsaženo 6. Při poslední dcerčině rýmě bych trefila obraz pouze jednoho léku, a to jen asi na 1-2 dny.
Přesvědčovat někoho, že homeopatie funguje, nemá dle mého názoru smysl. Buďto k tomuto poznání člověk dozrál nebo ne.
Předchozí