| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Zkušenosti s homeopatií v prvních měsících života dítěte

Pro mě jako zastánce homeopatie jsou bludy to, co píšeš Ty. Je docela možné, že chinin způsobuje podchlazení a třesavku, nicméně to nemění nic na tom, že když Hahnemann pokusně užíval chinin (protože chtěl zjistit, z jakého důvodu chinin léčí malárii a nesouhlasil s jiným lékařem a chemikem tehdější doby, že je to kvůli jeho hořkosti), tak na sobě pozoroval příznaky malárie (ať už byly jakékoli, zkrátka příznaky mu tu malárii připomínaly), tedy symptomy nemoci, která se tímto lékem léčí a to ho vedlo k myšlence, že podobné léčí podobné. A proto začal zkoušet, jaké příznaky vyvolá určitá látka u zdravého člověka, a tím zjistil, jaký stav se pomocí této látky dá léčit (dnes se tomu říká zkouška léku - proving). Provedl řadu provingů na svých příbuzných a kamarádech a také studoval, jaký soubor symptomů vykazují oběti při náhodných otravách. Výsledky svých pokusů využil při léčení a pacientům předepisoval látky, které vyzkoušel v rámci provingů a to tak, že u svých pacientů hledal similimum - tedy lék, jehož soubor symptomů založený na provingu se nejblíže shodoval s projevy nemoci pacienta. Nicméně znepokojovalo ho, že léky, které používal, měly vedlejší účinky. Chtěl tyto vedlejší účinky minimalizovat a tak začal ředit a dělat pokusy se stále menšími a menšími dávkami léků. Zjistil ale, že když lék zředil do té míry, že neměl žádné vedlější účinky, neměl pak ani léčivý účinek. A tak vyvinul nový způsob ředění(1:99 a protřepání a promíchání). Dodnes se neví, co ho k tomu vedlo, jak na to přišel (a možná proto v tom mnozí vidí magii, okultismus). Nicméně další pokusy a pozorování ukázaly, že způsob ředění je účinný, že takto zředěné léky léčí a jsou bez vedlejších účinků. Takže ten důvod snižování množství léku - ředění nebyl v tom, že by tím původně snižoval horečku, jak jsi napsal, ale nežádoucí vedlejší účinky, jak jsem popsala výše.

A i Tvůj popis ředění je zavádějící. Nabízím čtenářům ten Hahnemanův:
Výchozí látku, tinkturu surového léku (lék rozetřený v lihu), doplnil 99 díly destilované vody s lihem. Důkladně protřepal a jen jednu setinu obsahu dózy přenesl do další dózy a smíchal s 99 díly vody s lihem. A to udělal 10x, 30x, ale také 200x Přičemž je podle všeho důležité to protřepání (zamíchání) a přenesení pouhé jedné setiny obsahu. Takže to podle mého není stejné, jako když řekneš, že C6 tak znamená zředit 1 litr léku v objemu 1km krychlovém. Tím protřepáním a přenesením pouze jedné setiny obsahu do dalšího 99 dílů se nejspíš stane to "něco", co zatím neumíme změřit, zvážit, popsat, definovat atd., jen praxe předepisování dlouhou dobu ukazuje, že to funguje. Alespoň tak to chápu já.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.