| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Vyzkoušené recepty pro (plus mínus) roční batole

Vážené čtenářky a čtenáři,
někdy mně opravdu baví přečíst si "naševaše" vzlyky. Tudíž, ještě špetku soli.
Jsem alergik,astmatik, celý život trpím atopickým ekzémem.. tudíž předpoklad že to moje drahé děti podědí tu byl... dcera měla od narození problém s imunitou..léčili a stále nás léčí na Karlově (P2) a opravdu všechna čest...
Když se malá narodila říkala jsem si budu kojit co to půjde, at malá má základ a netrápí jí to co mně... jenže člověk míní a nad skutečností zůstvá rozum stát... mléko bylo 12 týdnů a pak jak když utne, nepomohly čaje, dostatek tekutin.. BYLA JSEM FAKT MOC RÁDA ZA NUTRILON.. padlo nám 5, nebo 6 měsíců a začli jsme se skleničkami (HIPP, HAMI) malá to brala a bylo to snadný, napochodovat do špajzky, vzít ohřát a skrmit...žádný přemýšlení nad obsahem se nekonalo..snad i proto že jsme si bláhově mysleli že když nám to doporučili je to OK, ale je tomu opravdu tak..byl někdo z nás v továrnách kde se to kuchtí?? Jsem potravinář, takže ani přísná kontrola EU mně neoblomí v tom myslet si své...bohužel. Kaše jsme taky dělali práškový..s kontrolovaných surovin.. pak jsme začli přikrmovat a já se trápila a věřte že i trápím jako vy.. jenže jazyk je jazyk a než abych měla dítě hladové a důsledkem toho oslabeny zvolila jsem kompromis, dlabe všechno co my, méně slané ale neméně lahodné.. HOLLANDII zbožňovala a pak jak když utne, Lipánky nebyly zakázaným ovocem , ale ted jsou na černé listině..načneme a nepapáme.. děti si prostě taky říkaj co chtějí...tak je občas poslechněte..je to lepší než aby za vašimi zády snědli pytel karamel.. mimochodem má sousedka je odmalička živená racionálně, bez salámů, tuků, margarínů, barvených bonbonů, čokolády a skuste hádat copak jí trápí .... ASTMA, ALERGIE. EKZEM..
Rozhodně nezavruhujme nikoho kdo dokrmuje umělým mlíčkem, buďme rádi za něj, ne každý totiž má to štěstí a může kojit..nezavrhjme ty jenž dávají svým dětem lipánky... možná je to na nic, ale někdy to může dětem spíš pomoc, než ublížit..a nezavrhujte TY co to prostě berou lidsky!
A k soli! I soli je zapotřebí, byť v rozumné míře..jestli je ovšem u nás, jinak velmi vybíravé gurmánské rodince něco bráno s vážností tak právě sůl, tavený sýr malá má vyjímečně a to spíš u babiček..rychlosoli je totiž opravdu to největší FUJ co znám... takže se solí opatrně, ale znáte to...SŮL NAD ZLATO :)
Prosím berte můj příspěvek jako malou zpověď stejně se trápicí mámy, co taky neví co vařit a stejně at vaří bio, nebo ne stejně máme ekzémy,a problémy.. někdy je to prostě těžký..jestliže tenhle příspěvek měl nějaký účel, pak snad připomenout všem zoufalým kuchtíkům, že vše se musí bráti s rozumem, všeho patří přiměřeně, nic se nemá přesolit, ale ani přesladit a dobré a prospěšné je vše co nám přinese ne ospalé oči, ale energii po obědě vstát a jít si třeba s dítětem postavit hrad :) Toť má zkušenost. Příjemné kuchyňovymýšlení Vám přeje Veronika

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.