| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Jak jsem rodila nerodila

Ahojky,

moc s tebou cítím a chápu tvé pocity.
Já jsem zažila dva neplánované císaře a byl mezi nimi příšerný rozdíl.
U prvního se čekalo a čekalo, já trpěla šílenýma bolestma a pak se vyměnila služba, přišel primář a dal mi na vybranou - buď čekat dál, dokud se mimi nazačne dusit, nebo císař hned. A dodal, že nevěří, že mimi "projde". Pak už to lítalo - celková narkóza, manžel šel až k sálu a pak stál za dveřma, odkud na mne viděl. Dcerka byla OK, hned ji pochoval, mazlili se. Sestra ale měla ještě vyřídit, že maminka je na to špatně. Manžel pak jenom viděl, že na sále je nějak moc živo, že rychle mění kapačky, přichází další lékař... Pak nesl malou do její postýlky a když se vrátil (klidný jak želva), tak vycházel primář a první slova byla: zvládla to, bude žít. A on nevěděl, co se děje.
Když jsem se probrala, tak seděl u mě a brečel. Dcerku jsem viděla až za několik hodin a dlouho měla pocit, že jsem o něco moc důležitého přišla.
Druhé dítě mi nedoporučovali, ale já jsem trvdá hlava a šla jsem do toho. Všechno bylo OK, měla jsem rodit normálně. Porodní asistentka ale po přečtení starého porodopisu prohlásila, že jestli si páni doktoři myslí, že to půjde, tak dobře, ale ona tomu nevěří, protože je starý praktik a tohle už mockrát zažila. A zeptala se mě, jestli nechci radši epidurál. Chtěla jsem ho. Takže jsem opět čekala, ale bez bolestí a s úsměvem. A zase údiv, že mimi nejde ven. A nabídka císaře. Ptala jsem se PA, proč mimi neklesá. Řekla mi, že mám jinak tvarovanou pánev zevnitř, že to už párkrát zažila, že to je drobná odchylka, ale mimi kvůli tomu nemůže klesnout. Takže jsem s císařem souhlasila. Byla jsem při vědomí, slyšela první pláč svého synka, pochovala si ho a pohladila. Tentokrát mi nic nechybělo. Mimi sice nešlo "spodem", ale hned, jak opustilo mé tělo, jsme byli zase spolu. Té porodní asistentce jsem moc vděčná. Byla to starší paní, ale tak úžasně maminkovská, trpělivá a hodná, že s ní bych šla rodit klidně znovu. Díky ní byl ten druhý porod krásný i když nebyl přirozený.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.