| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Jak jsem rodila nerodila

me dcerce bude prviho ledna take rok a tvuj meil me velmi inspiroval k tomu, popsat moje zkusenosti. Take jsem se na porod pripravovala, cetla knihy typu Nova doba porodni, tesila se, az mi malou polozi poprve na bricho - a taky bylo vsechno jinak. Termin jsem mela 18. ledna, ale uz na silvestra v poledne mi nahle praskla plodova voda a my padili do porodnice u Apolinare, mame ji pet minut pesky. Tam si me taky okamzite nechali, muze jsem poslala domu, ze ho zavolam, az bude treba, byly jsme na cekatelskem pokoji tri zensky... Na tu silvestrovskou noc nikdy nezapomenu - ta tajuplna atmosfera u Apolinare, doktor hral na kytaru v sesterne, Bolkoviny v televizi, sledovani ohnostroje z okna, nervozita, klid, ocekavani, strach....V noci se objevili slabe kontrakce, rano jsem chodila nahoru po schodisti dolu, ovsem kontrakce se nejak vytratili. Nakonec se porod musel odpoledne vyvolavat injekci, a jeste k tomu jsem se nechala premluvit na epidural - ja, zastankyne prirozeneho porodu, mela jsem strach, me mile spolucekatelky me to tak doporucovali, nechala jsem se ... No, s epiduralem to bylo v pohode, citila jsem jen tlak, muz byl uz u me, bohuzel jsem musela jen lezet, mela jsem infuzi, protoze u me byl nalezen streptokok... Blizila se posledni faze porodu, ale ouha - i pres me tlaceni opravdu o zivot, se mala nemohla protlacit, az tady mi bylo zdeleno, ze mam uvnitr zuzenou panev, ja s moji slovanskou postavou ... Muzu vam rict, ze tasy uz epidural nepomahal ja si zazila sve, bylo to strasne, no a nezbylo nic jineho, nez cisarsky rez... Probudila jsem se na JIP, oblbla, roztrepana, a bylo mi receno, ze mam zdravou holcicku. Cekala jsem opravdu dlouho, nez mi ji prinesli ukazat, to Apolinari nikdy nezapomenu a reknu vam , nikdy vice, ta setricka byla takova krava, ze se to jinak rist neda.
Cely porod se absolutne nevyved, mam z toho trauma doted , akle rikam si, diky bohu je nase Nellinka zdrava a krasna. Za ty bolesti jsem skoro vdecna, protoze mam pocit, ze jsem to zazila, jen bez finale. Pokud budu rodit jeste jednou a bude to muset byt zese cisar, chci jen lokalni umrtveni . A rozhodne nejdu k Apolinari.....

Lenka

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.