| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Jak jsem rodila nerodila

Ahoj Blanko,
díky za tvůj článek. Konečně vím, že nejsem sama, kdo tak úplně nemůže skousnout neplánovaného císaře, i když třeba z jiného důvodu.
Taky jsem chtěla přirozený porod, nijak se v těhotenství nešetřila, spoustu toho načetla, cvičila, masírovala hráz atd., a po 20 hodinách byl porod ukončen sekcí jako nepostupující pro špatnou rotaci hlavičky. Kdyby se čekalo dál, skončilo by to nejspíš kleštěmi a poté, co jsem viděla to údajně malé dítě – 4kg a obvod hlavy 37cm, by možná chudák dopadl kdoví jak. Pracuju s postiženými dětmi, a u cca poloviny dětí s DMO jsou důvodem perinatální komplikace, asfyxie, klešťové porody...
Měla jsem štěstí na naprosto skvělý personál na porodním sále, primář s tím přišel včas, ještě než začal mít malý opravdu problém, stihlo se to ve spinálu, manžel dokázal říct ta pravá slova v pravý čas – a díky jeho slovům se necítím jako ty. Problém u mě je jinde: poprvé jsem něco fyzicky nezvládla. Jsem tvrďák, místo prahu bolesti je u mě někde v úrovni horních futer, ani po tom císaři jsem neměla dojem, že by to nějak moc bolelo, ale mám šílený strach, že u dalšího dítěte to bude totéž a třeba narazím na doktora, který to bude chtít „zkusit“ a bude to zkoušet tak dlouho, až to odskáče naše miminko. Prostě už svému tělu nějak nevěřím. Brala bych plánovaného císaře – jako bezpečí pro miminko.
Jsem ráda, žes své pocity napsala, možná je to první krok k tomu se s tím srovnat. (Platí to i pro mě.)
Hezké Vánoce tobě i dcerce.
Věra

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.