| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Jak jsem rodila nerodila

Ahoj,

zkus prijit na to, proc jsi se tak upla na zpusob porodu.

Otazka, jakym zpusobem budu (prvo)rodit, pro me po cele tehotenstvi neexistovala, nenapadlo mi se tim zabyvat coby smysluplnou otazkou. Bylo mi tenkrat 37, vedu zivot bez kamaradek a tak jsem asi nebyla ovlivnena. V porodnici jsem rekla, ze bych chtela rodit prirozenou cestou, aby to pro detatko byl prichod na svet jak ma byt, jenze po dvaceti hodinach od prvniho maleho odteceni plodove vody (neotvirala jsem se), jsem byla vdecna za to, ze me vubec vzali na cisarsky rez (a delali pekne drahoty, pry to musi schvalit nejaky profesor), protoze vycerpanim z bolesti, vysetrovanim po dvou hod., stalych kapacek bez poskytnuti mi luzka k lezeni na hekarne, jsem jiz byla fyzicky naprosto neschopna pomoci decku na svet. O pritomnosti partnera, byt jen na chvili, jsem si mohla nechat jen zdat. Doktor mi rekl, zenska co zmatkujete, vzdyt nerodite... Luzko ne (bylo volne), venku cekaji dalsi rodicky (zadna do meho porodu neprisla)...

Mimochodem muj drahy mi potom kdysi vmetl do tvare, ze jsem "nerodila" a ja na nej nechapave koukala, oc mu jde.

Ocen to, ze lekari dobre rozpoznali situaci a zasahli vcas a tak dobre, ze jste obe bez komplikaci, vzdyt hlavne pro malou narkoza byla riziko.

Rekla bych, ze ta rozsahla informovanost, kterou dnesni doba prinasi (tim myslim literaturu, kurzy), je vic ke skode nez uzitku. Driv asi zenske vic fyzicky pracovaly a mene filozovaly - na to jim cas nezbyval - a dik tomu se ochranily pred nesmyslnymi psychickymi problemy.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.