| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Co dělat, když se dítě v noci budí

My jsme starší dcerku přestěhovali do vlastního pokojíčku v 11 měsících. Spala na velké matraci na zemi. Přestěhovali jsme jí tam taky všechny hračky.Vysvětlili jsme jí, že je velká holka a přišlo mi, že to docela chápe. Nevím. Je fakt, že jsme k ní ještě pár dní (týdnů ...) vstávali, ale myslím, že začala spát celou noc poměrně rychle.
Ta mladší nás nejdřív vystěhovala z ložnice do obýváku. Měli jsme u postýlky sundanou postranici a postýlka byla přiražená k naší posteli (kvůli kojení, abych se v noci moc neprobrala).
Kolem 9 měsíce se nám začala převalovat do postele. Sice ona u toho spala, ale byla jediná. My jsme se museli s manželem často smrsnout na dost malé místečko. Tak jsme to vzdali. Přestěhovali se do obýváku, v ložnici kolem postele udělali zátarasy a ať si tam dělá, co chce. Po letišti sice jezdila jak motorová myška (spala na břiše a hlavičkou ryla do postele), ale my se konečně vyspali. Konečně mě nubudilo každé heknutí (protože jsem ho jednoduše neslyšela).
Asi po 14 dnech se naučila spát celou noc, tak jsem ji přestěhovali ke starší dcerce do pokojíčku a sami se s velkou radostí vrátili do ložnice - v obýváku spaní nic moc.
Myslím, že opravdu pomůže nechat dítě spát chvilku samotné (kdo má tu možnost). Přestala jsem ji na těch 14 dní v noci otáčet na zádíčka, přikrývat (bylo léto) a pořád kontrolovat. Asi jí to taky už lezlo na nervi, protože se bez toho obešla v pohodě. Nebudilo mě každé breknutí (které vůbec nebylo určené mě).
Teď spí holky spolu na palandě a pokud k ním v noci vstávám 2x (což je tak jednou za 14 dní a možná ani to ne), tak všude vyprávím, jak jsem se vůbec nevyspala.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.