| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Co dělat, když se dítě v noci budí

Honzík bude mít za pár dní rok a musím říci, že jsem se za ten rok nevyspala ani jednu noc!!! Už od narození je malej nespavec. Kolem 4m. se to zlepšilo na 3 kojení za noc + několikrát cumel. V půl roce byl zvrat a proplakal skoro celou noc. Satčilo mu jen jedno kojení a u nás v posteli nikdy nespal. Vždy jsme ho asi rušili a to že byl s náma ho nutilo ke hraní a dovádění. A to je do dnes. Aplikovali jsem metodu nechat vyřvat. A nic!!! Musím napsat, že ,malej krásně sám usínal a to je do dneška. Je to asi dva měsíce co už nechce ani v noci kojit. A stále 100x za noc pláče. A to tedy hodně. Vždy vstanu a dám cumel a je na pár chvilek klid. A tak celou noc. Pak pochopil, že ho chci cumlem utišit a už si ho nenechal dát a ječel si vesele dál. To už jsem nereagovala a je fakt, že je neuřvatelnej, protože vydržel ječet i 3-4 hodiny.
Poslední asi měsíc ho večer uložím, on okamžitě usne. Ale kolem půlnoci se probudí a dokáže řádit a výskat a hopsat i 4 hodiny. Vypadá vyspale a nic mu nechybí. Pak se ale unaví, popláče si a spí dál!! To kolikrát v noci spí a obrátí se na bříško a pak šup a už stojí!! Má zavřené oči a pak ho to, že stojí probudí!! Prostě ho stále něco nutí vstávat a být v pohybu. Už jsem ho měli ve spacím pytli a dokonce ho na noc zvazuju do rychlozavinky, aby jsem mu znemožnila vstávání, ale nic nepomáhá. Stejně vstanei v ní!!
I přes den je malej hodně v pohybu a hyperaktivní.
Poslední 4 noce jsem se rozhodla něco s tím udělat. Jakmile v noci vstal a začal na nás reagovat a upozorňovat na sebe smíchem a výskotem, tak jsme z manžou popadli peřiny a šli spát do obýváku. To jste měli slyšet tu změnu v hlase. Z výskotu se najednou stal hysterický pláč. Ale když jsme za ním nešli, tak za chvíli usnul. Pak se ještě několikrát vzbudil a plakal a to už jsem za ním šla. Další noc spal sám už od začátku a spal celkem dobře. Jen několikrát velký pláč a to jsem hned tam šla a dala mu cumel a pohladila, ale beze slov!!
A dnešní noc jsem se opět přestěhovali do ložnice, v obýváku se nedá spát, ufufuf.
A světe div se malej krom 4 probuzení, na které jsem opět hned reagovala dáním cumlíku, spal jak dudeček. Asi si ještě neuvědomil, že už jsem opět s ním v ložnici a spí dál. Jsem zvědavá na další noce. Možná se budeme opět stěhovat,ale to uvidíme.
Chtěla jsem tím jen říct, že dítě asi musí dospět do určitého věku, kdy je schopno pochopit, že je noc a spí se. Od narození plakal a opravdu, ač jsem se snažili, tak na metodu uřvání nereagoval.
U prsa mi nikdy neležel. Vždy jsem nakojil ,v sedě a dala zpět do postýlky, Nikdy nespal s náma v posteli a vždy usínal sám bez něčí přítomnosti!! A přeci proplakal většinu nocí. A nepomáhalo ani kojení, ani cumel a chování a dokonce ani vyřvání.
To až poslední týden se to metodou, pryč z ložnice lepší.
Tak uvidíme dál. Ale doufám, že se naučí spát i v naší přítomnosti bez buzení!!

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.