| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Přirozený porod 1: Příprava na cestu

Libiku,
Jsou to ve skutku rozdilne zkusenosti a i nase rozdilne povahy, co stoji za nasem sporem ale nejenom. Ale dovol mi nejprve ten pohled, ktery se odvije z moji zkusenosti: jestli to co pises, precte zena, ktera o svuj porod ma velice spatne vzpominky, tak bude se citit ublizena - kdyz rikas, ze je to vse jen na zene a jeji vire v sebe, a na personal staci minimalni pozadavky, tak ty nespokojene by si zdaly jako nejaci ufnukane slabosi. Ja nejsem slaboch a malo kdo stihl dokazat do mych strednich tricati tolik, kolik ja. U porodu, pote, co jsem stihla zazit noc na operacnim stole, velkou vizitu a byla jsem uz jista, ze nejsem v zadnem pripade v bezpecnem miste a mezi inteligentnima lidma, snazila jsem zustat v pohode. Mlada zakynka, ktera tam byla ten nejadekvatnejsi clovek, mi jeste pozde odpoledne rikala, ze vypadam primo blazene. Snazila jsem naznacit svoji PA, co mi by pomohlo, rikala jsem ji, ze mi pomaha vydavat ruzne zvuky (dokud mne nevyvlekly na ten operacni stul jen jsem si broukala a trochu narikala a plakala). Myslim ze mam svuj kus pravdy, kdyz rikam, ze spatny porod je vysledkem smuly na lide a take je umoznen systemovou chybou, ktera nevynucuje, aby PA dbaly na svoji individualni reputaci, a aby citlivejsi rodicka je mohla si zvolit.
Pak je to jeste povahova vlastnost, s kterou asi nejsem ojedinela. Pro tebe byl to jen bezvyznamny detail odlisneho nazoru PA, ze jsi musela na to porodni lehatku. Troufam si rict, ze pro soucasnou zralejsi, sectelejsi a vice racionalne uvazujici rodicku (letosni prumer prvorodicky v CR byl 28 let), to by nebyl detail. Prosim te, poloha na zadech pri normalnim porodu byla odsouzena mezinarodni lekarskou verejnosti uz v roce 1985. Soucasne PA by mohly stihnout ne jen vyskolit si v tomto duchu ale take i si narodit u matky v jine pozici. Nemusis mi rikat, ze nic neni absolutni pravda. Pracuji ve vede, a dobre vim, jak snadne vcerejsi vedecka pravda konci jako kapitola v dejinach vedy. Staci jedna podarena konference. Ale pokud ta konference v Plzni nekonala, a pokud se nekonala konference v Bohunicich kvuli vseobecnemu zakazu kriku u porodu, tak mi nevykladej, ze to je nevinnej nazor, a ne symptom zaostalosti, pohodarstvi a nezajmu. Tvuj porod je pro Tebe velice draha vzpominka, je skutecne uzasny osobni uspech. Ale neni v nem zadne pouceni pro moderni rodicku.
No a co se tyka programu na zmenu, tak ten opravdu by nemel brat ohled jen na jednu skupinu rodicek, at to jsou domorodky, matky zdrave a se vsem spokojene, ci rodicky rizikove. Musi to byt program zformulovany jako program politicky - program ohleduplny na maximalni pocet lidi s individualnimi zajmy. A musi mit tu racionalni cast, ktera by zajistila ne jen papirove fungovani systemu, ktery je ohleduplny na potreby vsech.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.