| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Přirozený porod 1: Příprava na cestu

Moc jsme některé věci z minulých reakcí nepochopila,ale zkusím odpovědět:o)
Většinou jsme psala,že mám momentální zkušenost pouze z jednoho sálu,kde je to opravdu zvykem spíš jen nakouknout,zeptat se maminky,zda je spokojená,zda má nějaké přání či připomínku,primář vyšetřuje jen komplikované případy,kdy sám chce vědět na čem je,vždyť nese ve všem, co se na sále děje, trestní zodpovědnost.Jak je to v současnosti na jiných sálech nevím,ale budu asi v únoru na stáži jinde,tak budu pozorovat.Tvoji zkušenost ctím,dotyčný profesor,kupodivu ze zkušenostmi z vámi opěvovaného Rakouska ,si na důležité vizity potrpěl.Nic jiného už k tomuto tématu nemůžu říct.
Změna směn,když příjdu do práce,nejdřív projedu papíry,kouknu ,kdy byla maminka vyšetřena,jestli se to PA zdálo všechno OK,pokud je tam již časový odstup nebo je tam nějaká možnost komplikace,tak si ženu vyšetřím sama,stejně je všechny obejdu,řeknu jim,že od teď se o ně starám já,prostě seznámím se s tím ,co mě ve službě čeká,vzhledem k tomu,že mám na starosti ještě celou gynekologii a ambulance.Vaginální vyšetření je dost subjektivní záležitost,laicky řečeno,seznámím se s terénem.Věř mi ,že jsem zažila,že se mi tam něco nezdálo,takový malý kousíček co tam prostě nepatřil,byla odteklá voda a hlavička ne úplně fixovaná,no už jsme ruku nevytáhla a v takhle příjemné pozici jsme jeli rovnou na op. sál,byl tam pupečník.Další příklad jsou minimální deflexní polohy,hlavička je už po masáži porodními cestami oteklá a opravdu to chce zkušenost a pořádné vyhmatání,výsledek je stejný-op. sál.Jestli pohodlí mé rodiny myslíš to ,že nebudou mé děti mít maminku v kriminále nebo vláčenou po soudech ,tak říkám velké ANO,pro toto pohodlí své rodiny udělám cokoliv,i vaginální vyšetření navíc,i pokud budou děti velké(s puberťáky bude víc starostí než teď:o).Vždyť sakra nejde o nic jiného než přivést na svět zdravé dítě,které bude mít i nadále zdravou mámu.
S tím křikem - chápu ,že pro někoho je to dobrá ventilace bolesti, stresu - ale pokud žena křičí,když má tlačit,někdy se holt musí i houknout.To si potom říká o to,že z ní to dítě holt vytlačíme či vytáhneme my,protože ozvy jsou místo na alespoň 120 na 50.

Negativní stres je škodlivý pro všechny,nevím ovšem čím ho způsobuji:o)))

Víš cizinko,já se sice za porodnictví peru(i když si to ne vždy zaslouží),ale gró mé práce vlastně spočívá v onkologii, onkologické prevenci a operativě,na PS chodím pouze do služeb,protože to potřebuji k atestaci.Do diskuse jsme se zapojila jen proto,protože jsme občasné bludy či naprosté demagogie nemohla strávit.Moc se mi líbil článek Sylvy Š(tuším),opravdu se snažila se posichrovat pro případ komplikace,která holt může přijít i u těhotné bez jakýchkoliv problémů,sice bych trochu polemizovala s dobou nutnou k dosažení pomoci,dle standartů PS se musí doba od indikace SC po dobu vybavení plodu vejít do 30 min.

Radko-nejsi mimo,naopak tě naprosto chápu,kdo si prožil klešťový porod ví,že opravdu je vděčný za jakoukoliv pomoc a hlavně odpočinak a spánek.Nenech se otrávit:o))

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.