Při mých velmi bolestivých začátcích kojení se mi podařilo zjistit toto. Na trhu existují
1. Formovače bradavek,
2. Chrániče bradavek
3. Kojicí kloboučky.
1. FORMOVAČ BRADAVEK
Je to taková plastová mistička s víčkem a nevelkým otvorem, která se nasadí na bradavku již v těhotenství a tlakem ji postupně tvaruje. Já to nosila už i během kojení, protože malý se špatně na jedné straně přisával. Vytvarovalo se to dobře, jen jsem se nemohla předklánět, protože se už zachytávalo mlíčko a větracími dírkami vytékalo ven :-)) Nechápu, proč mnozí doktoři toto v těhotenství nedoporučí. Neříkám, že to pomůže každému, ale vytahovat vpáčené bradavky rukou, to co jsem slyšela moc nepomáhá...
2. CHRÁNIČ NA BRADAVKY
Veliká výhra při popraskaných bradavkách! Mohu vřele doporučit. Od Formovače se liší velkostí dírky, která se na bradavku přikládá. Nevytváří takový tlak, ale jen bradavku chrání před oděrem v podprsence. Při popraskaných bradavkách jsem natírala Bepanthen Plus Krém s léčivou složkou a pak nasadila Chránič. Bradavka je tak "na vzduchu", nemokvá a rychleji se hojí. Bez Chrániče se mi tržná rána (způsobená špatnou technikou) nehojila víc než 10 dní, s chráničem se ragáda za 3 dny zhojila.
3. KOJICÍ KLOBOUČKY
Tady se zkušenosti liší, mně se neosvědčily. Kojení bolelo dál a náš malý z toho nechtěl moc pít. Ale když už klobouček, tak co nejměkčí a tam kde má miminko nosík, tak vykrojený tvar, to prý aby miminko cítilo vůni vaší kůže.
Každopádně při problémech s kojením vřele doporučuji kontaktovat dobrou LAKTAČNÍ PORADKYNI! Pro zájemkyně z Prahy a blízkého okolí – napište mi na mail hannah.mail@email.cz a pošlu Vám kontakt na skvělou paní, která přijede až k Vám domů (hradí pojišťovna, tedy zdarma) a v domácím prostředí zjistí, co děláte dobře, co špatně.
Kojení zdar!
p.s. Mně se nakonec podařilo vše zhojit, techniku naučit a bezbolestně kojit mnoho měsíců!! Vydržet, nevzdávat. Taky vím, co je to, když „bolest kroutí prsty u nohou“…:-)
Channah
Předchozí