| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Hrajeme s dětmi ruskou ruletu?

Milý Hugo,
očkování se dělí na aktivní a pasivní. Při pasivním se tělu dodají již přímo protilátky a používá se tam, kde je třeba jednat rychle a organismus nemá čas si vytvořit sám protilátky, třeba když se v parku píchnete o pohozenou jehlu a hrozí Vám tedy nákaza hepatitidou B, je možno jí zabránit přímou aplikací protilátek do Vašeho těla - pritilátky virus ihned zneutralizují.
Očkování aktivní - to je to, o čem se tu bavíme - znamená, že dítě dostane buď mrtvý či oslabený bacil či virus, tento není schopen způsobit onemocnění, ale je schopen vyvolat u očkovaného imunitní reakci proti sobě - tj. tvorbu protilátek, imunitní pamět těla je dlouhodobá, nezřídka celoživotní. Takže není pravda, že očkováním se opomíjí první obranná reakce - ona se naopak vyvolává jaksi umělě a nežádoucí účinek očkování jako např. horečka je důkazem toho, že tělo spustilo imunitní reakci a vpravený bacil reaguje.
No a když se pak dítko setká se skutečným bacilem v plné síle je schopno se mu ubránit, protože imunitní systém má paměť a buňky jsou již "vzdělané" a reagují rychle na přítomnost nežádoucího návštěvníka, onemocnění nepropuká. No, a pokud dítko očkované není, onemocnění propukne v plné síle - neboť má před imunitou "náskok", samozřejmě, že po nemoci imunita vznikne také a dítě je chráněno před opakováním téže nemoci.
Problém je v tom, že ne všechny děti mají vynikající imunitní systém, který se i bez očkování všem nemocem ubrání a utuží se jimi. Proto se proti nemocem, kde jsou známy závažné následky či smrtelné průběhy očkuje.
S pozdravem Olga F.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.