Ahoj Lízo :-)
Konečně jsme se tedy přes různé emocionální výkyvy z obou stran dostali ke tvorbě nějaké koncepce, byť zatím internetové :-).
S Tvým posledním příspěvkem plně souhlasím.
Mohu-li doplnit, v současné době jsou očkování vlastně také dělena na povinná a nepovinná - doporučená /sem patří virová hepatitida A, klíšťová encefalitida, meningokok, pneumokok, chřipka a neštovice/, stranou nechávám vzteklinu a očkování při výjezdu do ciziny.
Doporučená očkování nejsou plně hrazena, ale některé pojišťovny na ně částečně přispívají.
Takže nyní k některým změnám přímo v povinných očkováních - opakovaně tu zazněl požadavek odsunutí BCG vakcinace ze 4. dne až 6. týdne na konec prvního roku, tedy do doby, kdy by měl již být odhalen případný imunodeficit. Dále tedy vyřazení Hep. B z povinných do doporučených či přesunutí vakcinace do předpubertálního období.
Máš ještě jiný návrh?
Nyní k tvorbě očkovacího kalendáře - skupina odborníků vycházející z aktuálních dat a poznatků, jistě.
Osvětová kampaň - ano, Petr navrhoval již v porodnici předat rodičce "osvětovou" publikaci, myslím, že to by bylo schůdné řešení. Jak by měla tato publikace vypadat nyní nechám stranou.
Ještě ke hlášení reakcí po očkování, jsou reakce, které se hlásí a reakce, které se nehlásí /přehled viz www.ockovanideti.cz/. Domnívám se, že závažné reakce, které vyžadují hospitalizaci dítěte v nemocnici nejsou podhlášeny, ale, že jsou hlášeny defacto duplicitně /praktickým lékařem a lékařem z dětského odd. nemocnice/, takže zde bych se podhlášenosti obávala nejméně.
Toť zatím vše. Olga F.
Předchozí