A co přesně Tě s tim kotlem zajímá? My teda máme jen na dřevo – nemůžem přepnout na elektriku, nebo topit uhlím. Topíme celej rok, protože na dřevo máme kromě topení i teplou vodu.
- Nejsem teď schopná říct kolik dřeva spotřebujem, ale tipuju, že to je tak kolem devíti přívěsů za traktor na rok. Takže to rozhodně není zajít do lesa a nasbírat si na topení šišky :-). Máme odběr dřeva domluvenej s hajnýma v okolí – vždycky ukážou, kde je potřeba něco prořezat a manžel musí sehnat ten traktor a pár kamarádů, stromy pokácí, nařežou a přivezou. Je to docela makačka a rozhodně by se to neobešlo bez motorovky.
- Když venku fouká hodně vítr, dřevo hoří rychleji a musíme vstávat i v noci (až 3x).
- Nemůžeme v zimě opustit barák ani na dva dny, protože když se netopí a mrzne, mohly by popraskat trubky s vodou. Když si uděláme celodenní vejlet, vrátíme se večer do vymrzlýho baráku, než se aspoň trochu zahřeje (tak na 18 stupňů), trvá to po zatopení asi tři hodiny (to je tim, že tady jsou starý strašně široký trubky a vedou i přes půdu – tenounký a smysluplně zavedený topení ale ve starym baráku bejvá jen když mají majitelé na nový, což my momentálně nemáme).
Tak tohle je podle mě asi největší nevýhoda (čili doporučuju kombinovanej kotel – třeba dřevo a plyn, ale myslim, že jak má člověk možnost to přepnout, tak se na nějaký dřevo rychle vykašle) – manžel by řek spíš to dělání dřeva…
Předchozí