| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Jak jsem rodila před 17 lety…

Když si to tak čtu, tak je (a bylo) v Čechách ještě stále příliš těch, kteří se vyžívají v tom, odreagovávat si svojí životní resp. pracovní frustraci na těch, kteří se díky momentální indispozici nemohou bránit. Nebo na ostatní resp. jejich pocity kašlou. Rodila jsem ve 20ti 1990 v Praze-Podolí a do dneška nezapomenu, jak mi nikdo nevěřil, že budu rodit. Tak mi (v porodních bolestech a noční košili) dali do ruky různé žádanky na vyšetření (těhotenská cukrovka, ultrazvuk, apod.) Stála jsem v čekárně s ostatními maminkami "zvenku" a omlouvala se za svoje chování, když jsem měla stahy. Zkusila jsem poprosit sestřičku z ultrazvuku, jestli bych nemohla předběhnout, ale vysledek byl, že jsem na řadu přišla jako poslední v prázdné čekárně. Pan doktor zkonstatoval, že rodit nebudu a potvrdil, že můj syn bude holčička. Abych to zkrátila, na hekárně si mě potom taky nikdo moc nevšímal, když mi praskla voda, dostala jsem vynadáno od uklizečky, že právě vytřela a že jí ze mě bolí břicho. Doktory a sestry jsem celou dobu slyšela ze sesterny, někdo měl narozeniny a tak dělali, jako že mě neslyší, když jsem na ně volala a zvonila (nakonec se ukázalo, že to byl porod tak na císařský řez a po porodu na mě resp. nasledky svolali konzilium). Nakonec přišli, konstatovali, že už tedy jo, ať si vezmu tašky a jdu na sál. Jo a po porodu mě tam zapoměli (řekli mi, že mám ležet, tak jsem ležela, zhasli, zavřeli a zapoměli), našli mě, až když neměli nikoho na krmení). Manžela poslali mezitím domu a nikdo mi neřekl, že tam vůbec byl (přijel ze zahraniční cesty dřív, protože mu volali příbuzní). Po 15 letech jsme zatoužili po miminku a nic. Tak jsem se snažila pana doktora přesvědčit, že by možná pomohla laparoskopie (ony ty záněty v průběhu života umějí své). To odmítl s tím, že by rovnou udělal umělé oplodnění (to dělá jeho známý na soukrom klinice). Do toho nechtěl jít manžel, tak jsme vyrazili do Německa (je Němec). Tam mi laparoskopii doporučili. Pobyt v nemocnici byl jako dovolená v ozdravovně, dostala jsem do ruky menu a před operací mladého ošetřovatele k ruce, který mě přivítal slovy: Jsem zde, abyste se cítila dobře. Vše dobře dopadlo a dnes jsem ve 4 měsíci. Odstěhovali jsme se do USA,kde budu rodit. Ale zkušenosti odtud, to je asi na jiný článek. Zažila jsem si už i pohotovost v nočním Detroitu, ale ať už se dělo co se dělo, na personálu bylo vydět, že ještě stále něco k lidem kolem sebe cítí, i když už toho tolik zažili.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.