| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Bezpečný porod - bez zdravotníků a bez duly

Předně musím autorce článku pogratulovat, že porod doma proběhl podle jejích představ a skončil šťastně.

Ale - když jsem si pročetla celou diskuzi - mám pocit, že máme VŠECHNY prostě špatný přístup. Neměly bychom kvůli neosobnímu a špatnému zacházení v porodnici riskovat se zdravím svým a svého dítěte domácím porodem, měly by jsme se co nejvíce zasadit o to, aby domácí prostředí bylo vytvořeno v porodnici. Aby nás personál začal vnímat jako lidi, jako svéprávné a myslící bytosti, které prožívají nejkrásnější okamžik svého života. Bohužel jak se dočítám stále ještě existuje personál, který rodičku bere jako obtěžující element, nedej Bože když porod trvá déle než oni by si představovali... Myslím, že maminek, těhulek a snažilek o miminko je v této společnosti spousta a kdyby jsme se uměly domluvit, mohly by jsme prosadit změnu.

Jinak - já rodila ve "velkovýrobně dětí" - Podolí a byla jsem velmi spokojená, protože se mi snažili vyplnit všechna má přání - jedním z nich bylo rodit POUZE S PA, takže lékař byl sice ve stejném porodním pokoji, ale seděl na židli a dělal "zálohu" pokud by se něco komplikovalo... To, že mi synka po porodu odnesli je sice jiná kapitola, ale vzhledem k tomu, že jeho předpokládaná porodní váha byla 3,5 kg a narodil se 2,45 kg jsem tento krok chápala - až poté jsem se dozvěděla, že je to v této porodnici běžná praxe a dnes už bych to nedovolila...

Přeji krásné bezproblémová těhotenství, krásné porody a zdravé děti všem!!!

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.