| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Bezpečný porod - bez zdravotníků a bez duly

Řekla bych že tento článek je v mnohém přínosný. Už jenom proto, že pokud se budou ženy, které chtějí rodit doma, ozývat častěji, tak snad v našem státě konečně dojde k tomu, že to bude legislativně možné. V severských zemích je běžné, že pokud se žena rozhodne rodit doma, má možnost si LEGÁLNĚ zajistit porodní asistentku a pediatra domů, samozřejmě si ji hradí (teď si ale fakt nejsem jistá jestli plně nebo částečně) do příslušné nemocnice se nahlási, že tato žena budě rodit doma a při případných komplikacích přijede do nemocnice.
Tudíž zde je zajištěna lékařská péče, která do toho ženě nemluví,je zde pouze jako jistota. Je také nutno uvést, že počet těchto žen se vzhledem k populaci pohybuje kolem 1-2%. Naši lékaři stále žijí v obavě, že pokud se to právně povolí dojde k masovým porodům doma.
TO JE OVŠEM HRUBÝ OMYL!!!
Převážné většině žen naprosto vyhovuje porod v porodnici, proč ne? Ale proč potom neumožnit těm 1-2% žen i jejich právo na volbu? A se vším všudy. Jen tak na okraj, porod doma či v porodním domě v zahraničí příjde pojišťovnu tak o polovinu levněji...
Tak tolik k těm všem těm názorům co jsem zde četla a které zpochybňovaly duševní zdraví Dagmar.
A teď něco z mých zkušeností. Mám tři děti a můj poslední porod mi téměř vyšel dle mých představ byť jsem rodila na výslovné přání mého manžela v porodnici. A víte proč? Na porodním sále jsem strávila 5 minut...Přijela jsem naprosto nachystaná a koncentrovaná jenom na sebe a své stahy, nikoho jsem neposlouchala a jenom se soustředila na své tělo. Vystoupila jsem na velké lůžko, klekla si a v klidu porodila. Co pro mně bylo traumatizující je opravdu přístup personálu i dnes! Po porodu podvázali pupečník, byť jsem to porodním plánu nechtěla, setra mi mermomocí chtěla odnést dítě, údajně tam nebude čekat hodinu než se odloučí placenta. Zřejmě by to byl problém se za tu hodinu vrátit, ale chápu že mají jakési směrnice. Šestinedělí bylo v dost ubohém stavu, ale je mi jasné, že to hlavně záležitost rozpočtu nemocnice. Byla jsem tam chviličku a tak jsem to vydržela. Ten hezký pocit, že jsem si aspoň ten porod malinko ukočírovala to smazal.
Veřte mi, kdyby ale existovala možnost rodit doma s asistentkou a peditrem, tak bych do toho asi šla.
Možná právě teď dozrává čas pro ty důležité nahoře se nad tím vším zamyslet a svůj přístup od základu přehodnotit.
Mějte všichni hezký den. Isabela

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.