| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Co naší Bětce chutná

Na stránkách belepkovádieta.cz je to přeloženo :-)
Celiakie je spojena s načasováním zavedení lepku do stravy u kojenců?
Lékaři ve Spojených Státech zjistili že zavedení lepku příliš brzy nebo příliš pozdě do diety kojence může hrát klíčovou roli v tom, zda se u něj eventuálně vyvine celiakie.

Lékaři ve Spojených Státech zjistili že zavedení lepku příliš brzy nebo příliš pozdě do diety kojence může hrát klíčovou roli v tom, zda se u něj eventuálně vyvine celiakie. Lékaři sledovali od roku 1994 do roku 2004 1560 dětí s vysokým rizikem (těch co mají alely HLA-DR3 nebo DR4, nebo kde byl přímý příbuzný s diabetem typu 1) a periodicky je vyšetřovali na celiakii. Pozitivní výsledek byl definován jako dva pozitivní testy na tkáňovou transglutaminázu (tTG), nebo jeden pozitivní test tTG a pozitivní biopsie tenkého střeva. Lékaři provedli průzkumnou studii ve které rodiče dětí odpovídali na otázky ohledně načasování zavedení lepku do stravy jejich dětí. Aby se zamezilo ovlivnění studie, pracovníci výzkumu úmyslně nezahrnuli děti, které již měly celiakii. Během hlavní periody studie (4,8 roku) se u 51 dětí vyvinula celiakie. Výsledky ukazují, že dětem kterým byl poprvé nasazen lepek do 3 měsíců věku mají pětkrát vyšší riziko vývoje celiakie v porovnání s dětmi kterým byl lepek nasazen mezi 4 - 6 měsícem věku. Navíc, děti kterým byl lepek poprvé nasazen když byly staré 7 a více měsíců, mají okrajově zvýšené riziko že dostanou celiakii, pokud porovnáme se stejnou skupinou.

Na základě těchto výsledků pracovníci studie doporučují, že by rodiče měli zavést cereálie do stravy jejich dětí mezi 4 a 6 měsícem věku - i když se toto neshoduje s nedávným doporučením Americké pediatrické akademie, která doporučuje pouze kojení až do 6 měsíce věku. Výzkumný tým zdůraznil, že bude ještě nutné provést mnohem více mezinárodních průzkumných studií v této oblasti, aby se zodpověděly další otázky které tato studie vyvolala.



--------------------------------------------------------------------------------
Poznámka lékaře MUDr. Kulhánka: tento materiál nelze drát jako doporučení, pouze jako zajímavý výsledek jedné studie!

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.