| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Bezpečný porod - bez zdravotníků a bez duly

Těhotenství jsem měla komplikované,od počátku byl plánovaný císař, poslední dva měsíce těhotenství jsem proležela v nemocnici mimo Brno, ale když se nečekaně předčasně spustil porod, rozhodla jsem se nechat převést na "vyšší" pracoviště. Hned bylo rozhodnuto, že nebudu dostávat lék předepsaný hematologem, který jsem ve formě injekce dostávala celé těhotenství, měla dostávat během porodu a šestinedělí, ale v rámci "šetření" tablety. Nepomohlo moje vysvětlování, že dotyčný lék se v takové situaci nepodává, že jsem již dvakrát měla na lék nežádoucí reakci, že se mi udělají sraženiny. Zmožená porodem jsem nátlaku podlehla, vždyť oni jsou doktoři..Jenomže pravdu jsem měla já, sraženin jsem měla plné břicho, ta největší byla v podkožní vrstvě a měla kilo. Nechali mě tak, navíc totálně anemickou, nemohla jsem bolestí a absolutním vyčerpáním ani vstát a dojít si na záchod. Musela jsem čekat, až příjde někdo z rodiny a na záchod mě donese. Personál nezajímalo nic, čekalo se až se dostaví po dovolené vedoucí oddělení. To se začaly dít věci! Najednou jsem začala dostávat transfuze a bylo mi dost nešťastným způsobem řečeno, že se mám nachystat na reoperaci. 5 den po císaři! Vzhledem k mému pramalému nadšení a již zjevné nervozitě rodiny zvolili zdravotníci zastrašovací metodu, což znamenalo, že na ženu čerstvě po porodu včetně přednosty řval snad úplně každý. Chtěla jsem se nechat převést jinam, ale děti by jinde spolu se mnou nepřijali, tak jsem se podvolila. Díky špatně podanému léku jsem při reoperaci málem vykrvácela, skončila na ARU, dostala další transfuze. Byla jsem však ujištěna při jednom z hysterických výstupů nejmenované lékařky, že je absolutně normální, pokud silně teče krev z operační rány a dren nic neodvádí, že za vše můžu já a nejsem lékařům vůbec vděčná za svoje děti. Nepříčetně ji rozzuřilo, když jsem namítla, že jsem je v břiše nosila já a ne oni. Ale jak pravil pan přednosta:"pokud hledáte viníka podívejte se do zrcadla!" Po porodu jsem strávila v nemocnici měsíc.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.