Kyslík bez ručního dýchacího přístroje, a eventuálně bez intubace, t.j. zabezpečení dýchacích cest je platný jako mrtvému zimník.
Mě by prostě zajímalo, a neptám se poprvé, ale nikdy jsem nedostala odpověď, když dojde k forenznímu řešení, bude právně odpovědná PA, lékař ze sanitky, či kdo? Myslím tím případ, že nastanou život ohrožující komplikace u rodičky a novorozence, a prostě jeden z nich zemře. A neříkejte, že to možné není a nikdy se to nestane. Článek je hezký, ale trošku zlehčující případné komplikace a ne všechny komplikace jsou vyvolané lékaři, takovou moc opravdu nemají-jejich cílem je zdravá rodička a novorozenec a né řešení komplikací.
Co dělat doma při embolii plodovou vodou, ta se ojediněle stává, je to velmi vážná komplikace, život ohrožující a nastupuje na ní neztišitelné krvácení DIC. Postrach všech porodníků?
Předesílám, že nejsem apriory proti porodům doma, ale mám prostě otázky, na které mi nikdo nikdy neodpověděl, a rovnou jsem zařazena mezi nepřející.
A vzniká otázka, jestli rodička, či eventuálně manžel zesnulé, přijmou jako fakt, že je to riziko porodu doma, nebo bude následovat forenzní řešení a bude se hledat viník, a bude se žalovat PA, lékař ze sanity, nebo porodník v nemocnici.
P.S. Článek je napsán poněkud tendenčně, porod je sranda, jde o psyché, nic se stát nemůže,za všechny kopmlikace můžou lékaři. Není to pravda, stát se může a ne za všechny komlikace může lékař. To z toho článku nevyplívá. Přijde mi to jako psychická obrana " domorodek", hlavně pod náporem hormonů v těhu, že si komplikace nepřipouštějí.
Předchozí