| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Porod bez dohledu zdravotníků a případné komplikace

Kyslík bez ručního dýchacího přístroje, a eventuálně bez intubace, t.j. zabezpečení dýchacích cest je platný jako mrtvému zimník.
Mě by prostě zajímalo, a neptám se poprvé, ale nikdy jsem nedostala odpověď, když dojde k forenznímu řešení, bude právně odpovědná PA, lékař ze sanitky, či kdo? Myslím tím případ, že nastanou život ohrožující komplikace u rodičky a novorozence, a prostě jeden z nich zemře. A neříkejte, že to možné není a nikdy se to nestane. Článek je hezký, ale trošku zlehčující případné komplikace a ne všechny komplikace jsou vyvolané lékaři, takovou moc opravdu nemají-jejich cílem je zdravá rodička a novorozenec a né řešení komplikací.
Co dělat doma při embolii plodovou vodou, ta se ojediněle stává, je to velmi vážná komplikace, život ohrožující a nastupuje na ní neztišitelné krvácení DIC. Postrach všech porodníků?
Předesílám, že nejsem apriory proti porodům doma, ale mám prostě otázky, na které mi nikdo nikdy neodpověděl, a rovnou jsem zařazena mezi nepřející.
A vzniká otázka, jestli rodička, či eventuálně manžel zesnulé, přijmou jako fakt, že je to riziko porodu doma, nebo bude následovat forenzní řešení a bude se hledat viník, a bude se žalovat PA, lékař ze sanity, nebo porodník v nemocnici.
P.S. Článek je napsán poněkud tendenčně, porod je sranda, jde o psyché, nic se stát nemůže,za všechny kopmlikace můžou lékaři. Není to pravda, stát se může a ne za všechny komlikace může lékař. To z toho článku nevyplívá. Přijde mi to jako psychická obrana " domorodek", hlavně pod náporem hormonů v těhu, že si komplikace nepřipouštějí.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.