| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Porod bez dohledu zdravotníků a případné komplikace

Paní magistro,
zapomněla jste mezi komplikacemi upozornit na uzel na pupečníku. Tato závažná komplikace porodu vede k hypoxii až anoxii dítěte a vyžaduje rychlé řešení. Nedá se předvídat a projeví se relativně náhle během porodu - kolísáním ozev na monitoru, zkalenou plodovou vodou při protržení vaku blan,.....Můžete proti těmto praktikám protestovat jak chcete. Jak už tady poznamenala jedna maminka, když Vám zemře díte, je to Vaše dítě a velké neštěstí, a ne nějaká procenta. Když na té smrti máte ale podíl viny, pramenící z vlastní hlouposti, sebestřednosti, nabubřelosti, neinformovanosti a nepředvídavosti, s tím se panečku musí žít pěkně těžko.
Vím, o čem mluvím. V mém případě se náhle vzniklý problém, diagnostikovaný podle alterovaných ozev plodu na monitoru a zkalené vody, řešil narychlo klešťovým porodem ze středních pánevních rovin, protože na císařský řez už bylo pozdě a "čekání na přirozený porod" nikdo nerchtěl riskovat. Do té doby, během celého těhotenství i začátku porodu, nic nenasvědčovalo tomu, že by mohly nastat takové problémy - do porodnice jsem odjížděla naprosto "v pohodě" a cítila jsem se výborně, navzdory tomu, že dítě ve mně mělo namále. Jen díky "nepřátelskému" vedení porodu se moje dcera narodila živá a zdravá, bez jakýchkoliv následků. Moje zážitky z porodu, nástřih hráze, šití, jizvy, bolesti ještě rok po porodu atd. nebyly nic příjemného, ale v porovnání s bytím či nebytím mého dítěte, popřípadě s těžkým poškozením jeho zdraví, tyto zážitky nemají valný význam.
Pokud byste měla pochybnosti, můžete navštívit čekárnu ambulance neurologické kliniky nebo zařízení pro postižené děti. Jistě, ne všechna postižení jsou následkem přidušení při porodu a ne všem se dalo zabránit. Ovšem zavinit smrt či postižení dítěte vlastní hloupostí nebo nedbalostí je trestuhodné a nenacházím pro to žádnou omluvu.
Nechte si to projít hlavou.
S pozdravem
máma

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.