| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Porod bez dohledu zdravotníků a případné komplikace

Zoozo,
Moje prispevky tady jsou roztrousene, ale kde jsi ode mne cetla neco podobneho:
"Na jednu stranu by ti nevadilo, že ženy budou rodit doma bez jakékoli pomoci,"???? Mi to vadi hodne, ale to je ostuda odborniku a uredniku z MZ ze porodni dum je zatim zavreny, ze nektere zeny jsou otkazane na zoufale pokusy.

Co se tyka tve namitky "prosazuješ domácí porody s asistentkou a na druhé straně se navážíš do kompetence českých doktorů?",

Kompetence ceskych doktoru velice prospeje rizikovym rodickam, a zenam ktere si preje medikalizovany porod (treba s epiduralem). Ale jsou zeny, ktere se preji porod v soukromi, s minimalnim poctem lidi a kontrol, a zaroven s kvalifikovanou a zodpovednou osobou. Dela se to hodne kde, prokazuje se to jako celkem bezpecna praxe. Proc je to tak tezko akceptovat, ze cast tvych spoluobcanek si preje neco naprosto legitimniho? Prece tobe nic neberou! Sluzby, jake si prejes, mas na dosah! Co tak kapicka solidarity?

Ceske vysledky jsou skvele, jen velky podil v tom je plosne skanovani genetickych vad. Ja proti tomu nic nemam, jen si krevni testy nepreji pro sebe. Tyto skvele vysledky ovsem nejsou zadny duvod, proc nedoprat casti zen porod s porodni asistentkou. Nebo snad je? Jsem snad zaujata, ze vidim, kolik zen se stezuje o spatny pristup, o odlidstene prostredi, na strach, bezmoc a stud v porodnicich takovych, jake jsou dnes? To jsou normalni lidske pocity, a jestli nekdo chce s nemi neco delat, tak v cem je problem? To, ze ti to nevadi? To neni zadny silny argument. A mimochodem neni to zadny cesky problem, je to neco, co prodelaly treba i tebou zminene nemecke zeme. Vysledkem byla pestra nabidka, kde kazda muze si najit to, co si preje.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.